Connect with us


Genel

Klavyede Metrekare İşareti Nasıl Yapılır? (m²)

Bilgisayarınızda ve telefonunuzda klavyeden metrekare işaretini nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde detaylarıyla hazırladık. Dilerseniz gelin göz atalım…

Zaman:

Tarih:

Klavyede Metrekare İşareti Nasıl Yapılır?

Bir alan birimi olan ve şeklinde yazılan metrekare, aslında neredeyse tüm cihazların klavyesinde yazılabilir bir işaret. Mobil cihazlarınızda, telefonlarda ve tabletlerde sayıların üzerine basılı tutarak yapabildiğiniz metrekare işareti, bilgisayar klavyelerinde nasıl yapılır bu makalemizde onu anlatacağız. Aslında işlemler fazlasıyla basit fakat siz bu makalemizde yer alan metre kare işaretlerini kopyalayarak da kullanabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık neredeyse her şey bilgisayarlardan ve dijital ortamlardan yapılmaya başlandı. Dijitale geçiş hızla sürerken, tabii ki dijital teknolojiler de fazlasıyla gelişti. Normal hayatta kullandığımız her türlü işareti, alfabeyi, rakamları üzerinde bulunduran cihazlarda dilediğiniz işareti yapma şansınız bulunuyor. Bu işaretlerden biri de normal hayatta da sıklıkla kullanabileceğiniz metrekare, m² işareti.

Alan hesaplamalarınızı yazarken, herhangi bir not tutarken veya dilediğiniz herhangi bir şey yazarken metrekare işaretini kullanmak isterseniz, bunu yapmanız oldukça basit. Bilgisayarınızın klavyesinde yer alan Alt tuşuna basılı tutuyorsunuz ve bununla birlikte klavyenizin sağ tarafında yer alan rakamlardan sırasıyla 0, 1,7 ,8 tuşlamalarını yapıyorsunuz. Evet, işte yapmanız gereken sadece bu. Küçük bir tuş kombinasyonunu kullanarak klavyenizde kolaylıkla metrekare işareti yapabiliyorsunuz.

Benzer içerik:  Valorant Ne Kadar İnternet Harcar?

Dilerseniz hemen aşağıdan sırasıyla metrekare işareti klavyede nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

m² İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Klavyede Metrekare İşareti Nasıl Yapılır? (m²) Bilgisayarınızda ve telefonunuzda klavyeden metrekare işaretini nasıl yapabileceğinizi bu makalemizde detaylarıyla hazırladık. Dilerseniz gelin göz atalım...
 • Bilgisayarınızın klavyesinin sol altında bulunan Alt tuşuna basılı tutun. (Alt Gr Değil)
 • Daha sonra klavyenizin sağ taraftaki rakam bölümünden sırasıyla 0178 tuşlamasını yapın.

İşte bu kadar basit. Bu şekilde rahatlıkla m² işareti oluşturabilirsiniz. Ayrıca makalemizin en üstünde de söylediğimiz gibi Android cihazlarınızda 2 rakamına basılı tutarak metrekare işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. iPhone/iOS cihazlarınızda da m² bu işareti kopyalayarak kısayol olarak ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

 1. Feyyaz

  4 Aralık 2020 at 08:34

  Alt+253 daha kolay belki

 2. bw

  21 Aralık 2020 at 19:15

  veya win+. ile menü açılabilir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir