KKTC’de 1 Kişi Corona Virüsü Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

 KKTC’de 1 Kişi Corona Virüsü  Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona (Covid-19) virüsü Türkiye’ye de gittikçe yaklaşıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bir kişi Corona virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırdı. Gözlem altına alınan kişi bir süre önce tatile çıktığında Çinlilerle aynı ortamda bulunmuştu.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü ile Savaşan Çin’den Fotoğraflar

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre 74 yaşındaki G.E. önlem amaçlı hastaneye kaldırldı. Yetkililer, yapılan ilgili testlerin Türkiye’ye gönderileceğini ve daha sonrasında bir açıklama yapılacağını belirtti.

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu’nun yaptığı açıklamalara göre hasta bir kaç gün önce acile gitmiş, fakat tespit yapılamayınca tekrar evine dönmüştü. Fakat hasta 1 gün sonrasında tekrar hastaneye gidince Corona virüsü şüphesi ile Lefkoşa Devlet Hastanesine sevk edilmişti.

74 yaşındaki hasta ile ilgili yapılan tüm testler Türkiye’ye ulaşacak, sonrasında ise Türk hastanelerinde testler sonuçlandırılıp KKTC’ye ulaştırılacak. KKTC yetkilileri, sonuçlar ellerine ulaştığında daha geniş bir açıklama yapacaklarını belirtiyor.

İlgili İçerik  Sürücüyü Uyarmadan Hızlanan Tesla Araçlar İncelemeye Alındı

Konu ile ilgili daha fazla detay almak istiyorsanız web sitemizi “kitle.net” takip etmeyi unutmayın. Aynı zamanda bizi Twitter hesabımızdan, veya Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Corona Virüsü Güncel Durum (23.02.2020)


DSÖ: Hata Yaptık, Corona Virüsü Çok Yüksek Düzeyde Tehlikeli
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 78.823
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.462
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 23.364

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın