Kimlik Kartı ile Para Çekme Dönemi Başladı

Uzun zamandır konuşulan teknoloji sonunda geldi. TC Kimlik Kartları artık ATM kartı olarak kullanılabilecek ve para çekilebilecek.
 Kimlik Kartı ile Para Çekme Dönemi Başladı

2017 yılında vatandaşlara dağıtılmaya başlanan yeni kimlik kartları, kullandığı çip teknolojisi sayesinde oldukça ilgi çekmeyi başarmıştı. Kimlik kartlarının üzerinde bulunan çipler, pek çok işlemi kimlik kartınız ile kolaylıkla yapmanzı sağlayacak. Bu işlemlerden en merak edilen ise kimlik kartını atm kartı olarak kullanmak, yani kimlik ile para çekmekti.

Corona virüsünün de ülkeyi sarması sebebiyle bir çok alanda dijitale geçilmeye başlandı. Bununla birlikte yeni kimlik kartlarına da para çekme özeli getirildi. Peki para çekme özelliği nasıl ve hangi alanlarda kullanılacak? Yapılan açıklamalara göre şimdilik bu para çekme özelliği çok kısıtlı alanlarda kullanılacak.

Açıklamalara göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın yardım kampanyası kapsamında sosyal yardım alan kişiler, veya doğum yardımı ödemesi alan kişiler, ayrıca İŞKUR ödemesi alan kişiler de bu özelliklten yararlanacak. İlgili kurumda yardım ve ödeme alan kişiler, PTT’ye girmeden ve PTT’de sıra beklemeden PTT ATM’lerinden paralarını çekebilecek.

İlgili İçerik  Riot Games 1000. Kostüm Gelirlerini Bağışlayacak
Kimlik Kartı ile Para Çekme Dönemi Başladı

ATM’den para çekebilmeniz için yeni kimlik kartlarınızın üzerinde bulunan çip teknolojisi kullanılıyor. PTT ATM’lerine yeni kimlik kartınızı takarak kimlik şifrenizi girmeniz gerekiyor. Eğer şifre almadıysanız veya şifreniz kaybolduysa PTT’den almanız gerekiyor. PTT iş yerlerine giderek yeni kimlik kartınızın şifresini kolaylıkla alabilir veya yenileyebilirsiniz.

Ayrıca PTT’den adınıza yapılan ödeme işlemleri hakkında telefonunuza gelen mesajlar ile bilgilendirileceksiniz. Bu sayede PTT ATM’lerine gidip kontrol etme zahmetinden de kurtulabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın