Kevin Mayer, Disney’den Ayrılarak TikTok CEO’su Oldu

TikTok üst kuruluşu olan ByteDance, Disney yöneticilerindne Kevin Mayer'i TikTok'a transfer etti. TikTok'un yeni CEO'su Kevin Mayer oldu.
 Kevin Mayer, Disney’den Ayrılarak TikTok CEO’su Oldu

Disney’de yöneticilik yapan Kevin Mayer, son zamanların yükselen sosyal medya platformu olan Çin merkezli TikTok’a CEO olarak transfer oldu. Ayrıca Mayer, TikTok’un üst kuruluşu ByteDance’da Operasyon Sorumlusu olarak görev alacak. Yani Mayer, oldukça yüksek bir rütbeli olarak TikTok yönetimine atandı.

Müzikli video paylaşım uygulaması TikTok, son zamanlarda oldukça yükselişe geçse de bugünlerde protestolar ile karşı karşıya. Hindistanlı bir TikTok fenomeninin paylaştığı bir video, TikTok’un dünya çapında protesto edilmesine sebep oluyor. Fakat TikTok, gelişimini sürdürecek gibi görünüyor. TikTok’un yaptığı bu transfer, dünya genelinde daha büyük bir başarı yakalamasını sağlayabilir.

Kevin Mayer’in eski çalıştığı şirket olan Disney’in CEO’su, Mayer’in Disney üzerinde çok büyük katkıları bulunduğunu belirtti.

Kevin Mayer, Disney'den Ayrılarak TikTok CEO'su Oldu

TikTok CEO’su olarak atanan Kevin Mayer, sadece TikTok için görev almayacak. Ayrıca Mayer, TikTok’un üst şirketi olan ByteDance’da Operasyon Sorumlusu olarak görev yapacak. ByteDance; TikTok, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo gibi platformların üst şirketi olarak karşımıza çıkıyor. ByteDance, Kevin Mayer’in şirketin kurumsal faaliyetlerini denetleyeceğini ve pazarlama ve satışını değerlendireceğini, güvenlik kısmında görev alacağını belirtti.

İlgili İçerik  TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Yani Mayer’in transfer olduğu yeni işinde görevi oldukça çok. Mayer ise bu transferden oldukça mutlu olduğunu belirtiyor. Kevin Mayer, TikTok ve ByteDance şirketinde göreve başlaması konusunda şu açıklamalarda bulundu;

ByteDance’daki harika ekibe katılacağım için çok heyecanlıyım. Herkes gibi ben de şirketin inanılmaz şekilde TikTok’u tasarlamasını ve sanal dünyanın bir parçası haline getirmesini etkilenerek izledim. ByteDance’ın yeni macerasına, dünyadaki her ülkede yer almasına liderlik edecek olmaktan dolayı heyecanlıyım

Açıklamalara göre Mayer, 1 Haziran’da TikTok’ta ve ByteDance’da görevine başlayacak.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın