Connect with us


Dünya'dan Haberler

Kayseri’de Prototip Deniz Aracını Füze Sanan Vatandaşlar, Jandarmaya İhbarda Bulundu

Kayseri’de, henüz prototip halinde olan ve deniz üzerinde giden toplu taşıma aracı, Kayserili vatandaşlar tarafından füze sanılarak jandarmaya ihbar edildi.

Zaman:

Tarih:

Kayseri'de Prototip Deniz Aracı, Füze Sanıldı

Kayseri‘de oldukça dikkat çeken bir buluş üzerinde çalışan bir kişi, deniz üzerinde giden ve fazlasıyla hızlı ulaşım sağlamayı hedefleyen bir deniz aracı üzerinde uzun bir süredir çalışıyordu. Amacı deniz üzerinde olsa da oldukça hızlı bir ulaşım sağlayan bir deniz aracı üretmek olan girişimci, bu buluşu için bir prototip üretmiş ve Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan baraj gölünde bu prototip aracın testlerine başlamıştı.

Ali Yiğit adlı buluşçu, ürettiği prototip aracı baraj gölünde test ederken, çevredeki vatandaşlar da prototip halindeki bu deniz aracını füze sandı. Barajda büyük bir füzenin bulunduğunu düşünen Kayserili vatandaşlar, paniğe kapılarak jandarmayı aradı ve olayı bildirdi. Bölgede “füze gördüklerini” jandarmaya ileten Kayserililer, tabii ki projeden habersizdi.

Prototip aracın görüntüsünden dolayı füze ile ilişkilendiren Kayserililer, böylelikle Ali Yiğit’in buluşunun haberlere konu olmasını da sağladı. Kayseri/Yeşilhisar‘da yaşayan Ali Yiğit, uzun bir süredir denizde hızlı bir ulaşım sağlamayı hedefleyen bu toplu taşıma aracı üzerinde çalışıyordu. Aslında ortaya çıkan fotoğraf toplu taşıma aracına benzemese de, zaten bu araç prototip olarak üretilmişti. Ali Yiğit, aracın orjinal boyutunun 250 metre olduğunu belirtti.

Kayseri'de Prototip Deniz Aracını Füze Sanan Vatandaşlar, Jandarmaya İhbarda Bulundu Kayseri'de, henüz prototip halinde olan ve deniz üzerinde giden toplu taşıma aracı, Kayserili vatandaşlar tarafından füze sanılarak jandarmaya ihbar edildi.

Su üzerinde çok hızlı bir şekilde koşan kertenkeleleri incelediğini belirten Ali Yiğit, 350 kilo ağırlığında ve 6 metre uzunluğunda bu prototip aracı geliştirdiğini, ardından bu prototip ile yaptığı testlerinde de başarılı olduğunu belirtti. Konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Yaptığımız araç toplu taşıma aracı olarak kullanılıyor. Ekonomik yakıt özelliği olan ve denizde önden çekişli gidebilen bir araç. Aracın orijinal boyutu 250 kişilik” ifadelerine yer veren Ali Yiğit, bu proje için Kanada’dan teklif aldığını söyledi.

Benzer içerik:  Tesla, İngilterede Elektrik Dağıtmak İçin Lisans Başvurusu Yaptı

Kanada Toronto Belediyesi Başkan Yardımcısının bir Türk vatandaşı aracılığıyla kendisine ulaştığını söyleyen Ali Yiğit, ulaşan kişilerin bu araç ile ilgilendiklerini ve her türlü imkan sağlama teklifi aldığını belirtti. Kanada/Toronto’dan gelen bu yatırımı ancak Türkiye merkezli olması şartıyla kabul edeceğini söylediğini belirten Ali Yiğit, bu projenin “dünyanın en hızlı yolcu taşıma özelliği” olan deniz aracı projesi olduğunu söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir