Katlanabilir Ekranlı İlk Bilgisayar Lenovo Thinkpad X1 Fold

 Katlanabilir Ekranlı İlk Bilgisayar Lenovo Thinkpad X1 Fold

2020 yılının en yeni teknolojilerinin buluşma noktası olan CES 2020 teknoloji fuarında Lenovo şirketi, dünyanın ilk katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarı Lenovo Thinkpad X1 Fold‘u tanıttı. Katlanabilir ekranı ile oldukça ilgi çeken dizüstü bilgisayar, özellikleri ile de kullanıcıları şaşırttı.

[ilgiliMakale icerik_id=”2116″]

13.3 inçlik katlanabilir ekrana sahip olan bu yeni bilgisayarın ofisler için oldukça kullanışlı olduğu söyleniyor. Katlanabilir ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarın üzerinde sabit herhangi bir klavye bulunmuyor, ama dilerseniz bluetooth özellikli klavye ile birlikte satın alabiliyorsunuz. Klavyesi bilgisayarı katladığınızda ekranın alt tarafında beliriyor. Yani Lenovo, katlanabilir ekranlı ve Windows 10 işletim sistemli bu bilgisayarında dijital klavye kullanmayı seçmiş. Sade ve şık bir tasarıma sahip olan yeni dizüstü bilgisayar, tablet boyutlarına yakın olmasına rağmen bize oldukça yüksek özellikler sunabiliyor. 8GB RAM ve 1 TB’a kadar SSD’si bulunan Thinkpad X1 Fold, kullanıcıyı şaşırtmaya yetiyor.

İlgili İçerik  Oyuncu Telefonu Lenovo Legion Pro'nun Detayları Ortaya Çıktı

Lenovo Thinkpad X1 Fold Özellikleri

Lenovo Thinkpad X1 Fold Özellikleri
Lenovo Thinkpad X1 Fold Özellikleri
  • Windows 10 İşletim Sistemi
  • 13.3 inç Ekran
  • 8 GB Bellek (RAM)
  • 1 TB’a Kadar SSD Depolama
  • 5G Seçeneği
  • Bluetooth 5.0
  • Wi-Fi 6.0
  • Intel Core İşlemci

Lenovo Thinkpad X1 Fold Fiyatı

Lenovo Thinkpad X1 Fold Fiyatı
Lenovo Thinkpad X1 Fold Fiyatı

Henüz piyasaya sürülmeyen katlanabilir ekranlı yeni dizüstü bilgisayar Lenovo Thinkpad X1 Fold, resmi açıklamaya göre 2.499 dolar üzerinden piyasaya sunulacak. Cihazın ön satışı hakkında henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Lenovo Thinkpad X1 Fold, ülkemize geldiğinde 14.500 TL + vergiler olarak satışa sunulacak.

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın