Karantinada Bekleyen Gemide 88 Kişiye Daha Virüs Bulaştı

 Karantinada Bekleyen Gemide 88 Kişiye Daha Virüs Bulaştı

Japonya‘nın Yokohama limanında Corona virüsü sebebiyle karantina altına alınan Diamond Princess isimli turist gemisinde hasta sayısı artıyor. Son açıklamalara göre gemide 88 virüslü daha tespit edildi.


İlginizi Çekebilir: Facebook, Coronavirus Sebebiyle 4 Bin Kişilik Konferansı İptal Etti

Japonyanın Yokohama limanında bir süredir karantina altında tutulan Diamond Princess gemisinde hastaları tespit etmek için kontrol işlemleri devam ediyor. Tokyo bakanlığının bugün yaptığı açıklamalara göre gemideki hasta sayısı bir hayli yüksek.

Corona (Covid-19) virüsü sebebiyle karantina altına alınan gemide Tokyo bakanlığı tarafından test işlemleri sürdürülüyor. Son yapılan işlemlerde açıklamalara göre virüsün 88 kişiye daha bulaştığı açıklandı.

681 kişinin incelendiği yeni taramada sadece 88 kişinin virüslü çıkması iyi haber gibi görünse de 88 kişinin sağlık durumu oldukça riskli. Yeni tespit edilen virüslü insanlarla birlikte gemide bulunan yolculardan toplam virüslü sayısı ise 542’ye ulaştı.

İlgili İçerik  Netflix, "83 Yıllık Abonelik" Ödüllü Oyun Yayınladı

Ayrıca ABD, gemide bulunan vatandaşlarını bir süre önce tahliye etmiş ve 14 günlük karantina sürecini başlatmıştı. Ardından Güney Kore, Kanada, Avustralya gibi ülkeler de vatandaşlarını tahliye edeceklerini açıklamıştı.

4 Şubat 2020 tarihinde karantina altına alınan Diamond Princess gemisi 14 günlük karantina sürecini bugün doldurdu. Eğer bir aksilik çıkmazsa yarın son kontrol işlemleri gerçekleştirilecek ve karantina altındaki sağlıklı yolcular tahliye edilecek.

Corona Virüsü Son Durum (18.02.2020)


Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 73.450
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 1.875
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır,
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 13.147

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın