Kanadalı Bilim İnsanları, 80 Milyon Yıllık “Ölüm Meleği” Fosili Buldu

 Kanadalı Bilim İnsanları, 80 Milyon Yıllık “Ölüm Meleği” Fosili Buldu

Kanada‘da bir grup bilim insanı, Tiranozor (T-REX) türü olan 80 milyon yıllık bir fosil keşfetti. 2,4 metre yüksekliğe sahip olan Tiranozor türüne bilim insanları tarafından “Ölüm Meleği” ismi verildi.


İlginizi Çekebilir: Bilim İnsanları Paralel Evren Deneylerine Başladı

Kanada’nın Alberta eyaletinde bir grup bilim insanlarının araştırmaları sonucunda keşfettiği 80 milyon yıllık fosil dikkat çekti. 80 milyon yıllık fosil, 2,4 metre yüksekliğinde bir Tiranozor türüne aitti. Keşfedilen bu yeni türe bilim insanları tarafından “Ölüm Meleği” – “Reaper of Death” ismi verildi.

Bilim insanları, buldukları 80 milyon yıllık T-REX türü fosilinin, T-REX’in evrimi hakkında bilgi verebileceğini açıkladı. Vahşi ve korkutucu bir figüre sahip olan T-REX türüne bu sebeple de “Thanatotheristes degrootorum” ismi verildi. Bu isim için Yunancada ölüm tanrısı anlamına gelen Thanatos’dan esinlenildi.

Araştırmada görev alan bilim insanı Dr. Voris, bu fosilin bulunan en eski Tiranozor fosili olduğunu belirtti. Bilinen en büyük yırtıcı, avcı türü olarak belirtilen Ölüm Meleği, sosyal medyada da oldukça ilgi çekti.

İlgili İçerik  Google BERT Güncellemesi Geldi - Google BERT Nedir?


Son 50 yılda keşfedilen tek “Yeni Tiranozor Türü” olduğu belirtilen Ölüm Meleği’nin kafatasının parçaları, çiftçi ve paleontoloji meraklısı olan John De Groot tarafından bulundu. Ayrıca bu fosil, Kanada’da keşfedilen 5. Tiranozor türü oldu.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın