Connect with us


Dünya'dan Haberler

Kahramanmaraş’taki “Dünyanın En Saçma Binası” Yıkılıyor

Google’da ingilizce ve türkçe yapılan aramalar ile dünyanın en saçma binası olarak tanınan Kahramanmaraş’taki bina için yıkım kararı alındı.

Zaman:

Tarih:

Kahramanmaraş'taki "Dünyanın En Saçma Binası" Yıkılıyor

Dünyanın en büyük arama motoru olan ve yüz milyarlarca veriyi içerisinde barındıran Google, günümüzde insanların bir bilgiye ulaşması için en önemli araçlardan biri denebilir. Milyarlarca sorguya saniyeler içerisinde ulaşmanızı sağlayan Google, bazen karşınıza oldukça ilginç sonuçlar da çıkarabilir. Birçok kaynağı tarayan ve ortaya bir sonuç çıkaran Google, dünyanın en saçma binası aramasını İngilizce ve Türkçe olarak yaptığınızda karşınıza oldukça ilginç bir sonuç çıkarıyor.

Google’da yapılan aramalar ile “dünyanın en saçma binası” olarak tanınan ve Kahramanmaraş’ta bulunan Kahramanmaraş İl Özel İdare Binası, oldukça ilginç yapısı sayesinde dijital ortamlarda çok konuşuldu. Google’ın renklerinde olduğu gibi Mavi, Kırmızı ve Sarı renklere boyanan bu binanın yarısı kullanılmıyor. Çok ilginç bir tasarıma sahip olan bu binanın neden bu şekilde yapıldığı büyük merak konusu olurken, birçok kaynakta dünyanın en saçma ve dünyanın en absürt binası olarak bu bina gösteriliyor.

Tasarımıyla büyük dikkat çeken bina, daha çok absürt olmasıyla konuşuluyor diyebiliriz. Fakat şehrin içerisinde oldukça garip renkleriyle karşımıza çıkan bu bina, artık yıkılacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, valilik ve özel idare binalarının yıkılacağını ve yerine kent meydanı yapılacağını içeren projeyi Onikişubat Belediyesine ve Dulkadiroğlu Belediyesine bildirdi.

Benzer içerik:  İran'da Corona Virüsü Tehlike Saçmaya Devam Ediyor
Kahramanmaraş'taki "Dünyanın En Saçma Binası" Yıkılıyor Google'da ingilizce ve türkçe yapılan aramalar ile dünyanın en saçma binası olarak tanınan Kahramanmaraş'taki bina için yıkım kararı alındı.

Diğer bir yandan Kahramanmaraşlılar da dünyanın en saçma binası olarak tanımlanan bu binanın yıkılmasını istiyor. Fakat bazı vatandaşlar buranın fotoğraf çekmek için ilginç bir yer olduğunu, ve adres sormak için de kullanılabildiğini söylüyor. Haliyle binanın yıkılmaması için bir engel de bulunmuyor denilebilir. Şehrin birçok yerinden görünen Sarı, Mavi, Kırmızı renkteki bu bina, artık yıkılacak ve dünyanın en saçma binası ünvanı bir başka binaya miras kalacak…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir