Joker Filmi İnceleme & Konusu (Spoiler’sız)

 Joker Filmi İnceleme & Konusu (Spoiler’sız)

Joker filmi vizyona girmeden önce büyük bir merak uyandırmayı başarmıştı. 4 Ekimde filmin vizyona girmesiyle birlikte tüm meraklar giderilerek, beklentiler karşılandı. Sadece Türkiye de değil dünyada gişeleri alt üst etmeyi başaran film klasik joker filmlerinden farklı olarak dram türünde. Filmin türünün dram olması ve beklentileri karşılayıp karşılamayacağı konusun da birçok tartışma ve eleştiri oluşmuştu, fakat sonuç oldukça başarılı oldu. Türkiye de yabancı film dalında vizyona girdiği anda rekor kırmayı başaran film yalnız ve başarısız bir adamın hayatını konu alıyor.

Joker Filmi Tanıtım ve Konusu (Spoiler Yok :)
Joker Filmi Tanıtım ve Konusu (Spoiler Yok 🙂

 Joker Filminin Konusu;

 Arthur Fleck joker yapan olayların detaylı ve dramatik olarak işlendiği film, izleyicilere jokeri anlama fırsatı sunuyor. İşinde ve özel hayatında başarısız olan Arthur Fleck tüm yaşadıkları, hayatı ve yaşadığı zorluklar filme ince ince işlenerek Arthur Fleck karakterine karşı acıma duygusu barındırmamıza sebep oluyor. Batmanın en büyük düşmanı olan jokerin babasız büyümesi sonucunda, sevgi eksikliğinden kaynaklanan şiddete eğilim durumu filmin en çok eleştiri alan bölümü oldu. Şiddet içeren sahnelerin gerçekçiliği sebebiyle bir çok kişi bu sahneye tepki gösterdi. Genel sonuca bakıldığında ise muazzam oyunculuk ile Joaquin Phoenix’in farkındalığını ortaya koymayı başardı. Arthur Fleck’ın başarısızlığının getirdiği yalnızlık ve zorbalıklar sebebiyle izleyici ister istemez jokere karşı iyimser bir tutum takındı. Joaquin Phoenix’in inanılmaz oyunculuğu ile taçlanan joker karakterinin psikolojisinin nasıl adım adım bozulduğu her ayrıntı ile filme işlenmiş durumda.

İlgili İçerik  Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri

 Oyunculuğun Başarısı

Joker Filmi Tanıtım ve Konusu (Spoiler Yok :)
Joker Filmi Tanıtım ve Konusu (Spoiler Yok 🙂

 Joker karakterini sadece repliklerle değil, mimikleri ile de bize en doğru şekilde anlatan Joaquin Phoenix’ın başarısı filmin en çok konuşulan konusu oldu. Başarılı oyuncunun Oscar adayı olması ve rolüne tüm detayları düşünerek çalışması sebebiyle taktir toplamayı başardı. 2 saatlik film süresinde herhangi bir sahnesinin sıkmaması filmin akıcılığının olabildiğince iyi olması sebebiyle film izleyicilerinden tam not almayı başardı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın