Connect with us


Film Haberleri

John Wick’in Orjinal Senaryosunda Sadece 3 Ölüm Varmış

John Wick yönetmeni Chad Stahelski, ilk John Wick filminin orjinal senaryosunda yalnızca 3 ölüm olduğunu söyleyerek izleyenleri oldukça şaşırttı.

Zaman:

Tarih:

John Wick'in Orjinal Senaryosunda Sadece 3 Ölüm Varmış

Dünyanın en sevilen film serilerinden biri olan neo-noir aksiyon macera filmi serisi John Wick, ülkemizde de oldukça iyi bir hayran kitlesine sahip. Her filmi gişede büyük bir başarı yakalayan John Wick, diğer birçok filmden farklı olarak çok büyük aksiyon sahnelerine sahip olabiliyor. Bu sahnelerde izleyenlerin de bileceği üzere fazlasıyla insan ölüyor ve bu da zamanla internette mizah konusu olmuş durumda.

İnternette büyük bir mizah konusu haline gelen John Wick filminde ölen kişi sayısı, filmin yönetmeninin de ilgisini çekti. Çok sayıda kişinin öldürülmesi sebebiyle mizah ve alay konusu olan John Wick filminin yönetmeni Chad Stahelski, konuyla ilgili oldukça şaşırtan bazı açıklamalarda bulundu. Yüzlerce kişinin öldüğü film serisiyle ilgili açıklamalarda bulunan yönetmen Stahelski, ilk John Wick filminin orjinal senaryosunda yalnızca 3 kişinin öldürüleceği yazıyormuş.

Ayrıca yine ilk John Wick filminin orjinal senaryosuna göre öldürülen bu 3 kişi’den ikisi, araba kazasında hayatını kaybetmişti. Yani orjinal senaryoya göre John Wick, öyle onlarca kişiyi öldürmüyordu. Fakat tabii ki yönetmen bundan memnun olmadığından dolayı senaryoda değişikliğe gidildi. Orjinal senaryoda sadece 3 kişinin öldüğünü aktaran filmin yönetmeni Chad Stahelski, gerçeğin dışında bir aksiyon filmi yaratmak istediğini, bu sebeple senaryoyu değiştirdiğini belirtti.

John Wick'in Orjinal Senaryosunda Sadece 3 Ölüm Varmış John Wick yönetmeni Chad Stahelski, ilk John Wick filminin orjinal senaryosunda yalnızca 3 ölüm olduğunu söyleyerek izleyenleri oldukça şaşırttı.

Yönetmenin bu isteğinin ardından büyük bir değişime giden John Wick filminin senaryosu, orjinal senaryoda yer aldığı gibi 3 ölümle değil toplamda 76 ölümle sonuçlandı. Ünlü oyuncu Keanu Reeves bu filmde, yakın bir zamanda ölen karısının kendisine emanet ettiği köpeği öldürülen, ardından intikam almak için harekete geçen John Wick’i canlandırıyor.

John Wick, bu seride 3 kişi yerine yüzlerce kişiyi öldürüyor. İlk John Wick filminin orjinal senaryosunda olduğu gibi 3 değil, 76 kişi öldürüyor. Serinin devam filmi John Wick 2’de ise 130’a yakın kişi öldürülüyor. Serinin dikkat çeken son filminde ise 90 civarında kişi öldürülüyor. John Wick serisinde öldürülen kişi sayısı internet ortamında büyük mizah konusu olduğu gibi, video platformlarında “John Wick ölüm sayacı” başlıklı videolar bulunuyor. Bu videolar, John Wick’in öldürdüğü toplam kişileri sayıyor.

Benzer içerik:  Alacakaranlık Filminin Yıldızı Robert Pattinson'da Covid-19 Pozitif Çıktı: Batman Filmi Ertelendi

Filmdeki öldürme sayısının mizah konusu olması hakkında konuşan yönetmen, konu hakkında şunları söylüyor “İnsanlar bunun hakkında şaka yapıyor, ama benim çalışma arkadaşlarımla koreografiyi yapma şeklimde, her şeye canlı performans hissi vermeye çalışıyoruz. İnsanları kafalarından vurduğunuzda, geri dönemezler, böylece dublör bir adamı yeniden kullanabilirsiniz. Keanu her hareket ettiğinde iki yarım daire çiziyor. Beş adam öldürüyor. Bu yüzden daha fazlasını kullanmaya devam etmeliyim, daha fazla dublör.

John Wick 5 Resmi Olarak Duyuruldu

Ayrıca yönetmen Stahelski, filmin senaryosu yazılırken ölüm sayısının artık belirlenmediğini, yalnızca senaryonun tasarlandığını belirtti. Yani gelecek filmlerde kaç kişinin öldürüleceği, yine senayonun akışına göre değişebiliyor. Bu konuda şuanlık gelecek filmlerdeki ölen kişi sayısını Stahelski bile bilmiyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atamk için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir