Connect with us


Borsa Haberleri

Jeff Bezos’un Serveti 200 Milyar Doları Aştı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, son günlerde kazandığı servet ile 200 milyar dolarlık kişisel serveti aştı.

Zaman:

Tarih:

Jeff Bezos'un Serveti, 200 Milyar Dolara Dayandı

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Amazon, son günlerde hisse değerlerinde oldukça iyi bir yükseliş yaşadı. Bu da Amazon kurucusu Jeff Bezos‘un oldukça işine yaradı. Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, zenginler listesindeki yerini oldukça sağlamlaştırdı. Son günlerde 200 milyar dolara dayanan kişisel servetiyle ön plana çıkan Bezos, son yükselişlerin ardından 200,4 milyar dolarlık kişisel servete sahip oldu.

Dünyanın en zengin kişileri arasında farkla ilk sıraya yerleşen Jeff Bezos, her geçen gün kazandığı devasa servetler sayesinde dünyanın en zengin insanı olmayı başarıyor. Öyle ki dünyanın en zengin insanları listesine baktığımızda Jeff Bezos 200,4 milyar dolarlık kişisel servet ile 1. sıradayken, dünyanın en zengin 2. kişisi olan Bill Gates ise 115 milyar dolarlık bir kişisel servete sahip.

Yani listedeki 2. kişinin servetini neredeyse ikiye katlayarak yerini sağlamlaştıran Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanı ünvanını asla kaptırmayacak gibi görünüyor. Hızla yükselen servetiyle tüm gözleri üzerine çeken Bezos, Amazon’un yükselişi sayesinde bu servete sahip olabiliyor. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve aslında bir e-ticaret sitesi olarak da karşımıza çıkan Amazon, Jeff Bezos’un servetine servet katmaya devam ediyor.

Jeff Bezos'un Serveti 200 Milyar Doları Aştı Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, son günlerde kazandığı servet ile 200 milyar dolarlık kişisel serveti aştı.

Diğer bir yandan listedeki diğer zenginlere baktığımızda Bernard Arnault‘un hızla servet kazandığını ve Bill Gates’i geçmek üzere olduğunu görüyoruz. Dünyanın en zengin 2. kişisi olan Bİll Gates 115 milyar dolarlık kişisel servete sahip olurken, Bernard Arnault ise 114 milyar dolarlık servete sahip. Ayrıca Bernald Arnault, son günlerde milyarlarca dolarlık bir servet kazandı. Yani 2 milyarderin arasında oldukça yakın bir rekabet var.

Benzer içerik:  BM Yetkililerine WhatsApp Yasaklandı: WhatsApp Güvenli Değil

Bezos ise bu milyarderlere çok uzak, listenin 1. sırasını fazlasıyla sağlamlaştırmış durumda. Son günlerde serveti hızla yükselen Elon Musk dışında şuan için Jeff Bezos’a karşı büyük bir rakip görünmüyor. Listede Mark Zuckerberg’ün de oldukça iyi bir yere sahip olduğunu, son günlerde milyarlarca dolar servet kazandığını söyleyebiliriz.

Dünyanın En Zengin 5 İnsanı

Jeff Bezos, 13 Dakikada 15 Milyar Dolar Kazanmıştı
  • Jeff Bezos | 200,4 milyar dolar
  • Bill Gates | 115 milyar dolar
  • Bernard Arnault | 114 milyar dolar
  • Mark Zuckerberg |105,6 milyar dolar
  • Elon Musk | 93,3 milyar dolar

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir