Jeff Bezos, İklim Değişimiyle Mücadele İçin 10 Milyar Dolar Fon Sağladı

 Jeff Bezos, İklim Değişimiyle Mücadele İçin 10 Milyar Dolar Fon Sağladı

Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos, geçtiğimiz saatlerde Instagram’dan yaptığı paylaşım ile “İklim Değşikliğiyle Mücadele” için 10 milyar dolar fon sağlayacağını açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Apple, Kaliforniya Konut Krizi İçin 2.5 Milyar Dolar Fon Sağladı

Amazon CEO‘su Jeff Bezos, bugün sosyal medyada yaptığı paylaşım ile iklim değişikliğiyle mücadele etmek için büyük bir fon sağlayacağını duyurdu. 130 milyar dolar serveti bulunan Jeff Bezos, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “İklim Değişikliğiyle Mücadele” etmek için 10 milyar dolar fon sağlayacağını duyurdu.

“Bezos Dünya Fonu” ismiyle başlattığı hareketi duyuran Bezos, aktivistlere, bilim insanlarına ve dünyayı korumak & değiştirmek için çalışacak kişilere bu fondan yardım sağlanacağını söyledi. Özel sektörlere kullanılmayacağı söylenen 10 milyar dolarlık bu fon, yalnızca hayır kurumlarına ve görev alacak diğer kişilere verilecek.

Başlamak” için 10 milyar dolar fon sağladığını söyleyen Bezos, iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden korunmak için büyük ve küçük şirketlerden, devletlerden, organizasyonlardan ve bireylerden de yardım istedi. Bezos, sözlerini “Dünya Hepimizin Ortak Noktasıdır” şeklinde sonlandırdı…

130 milyar dolarlık servete sahip olan Jeff Bezos için 10 milyar dolar çok düşük bir rakam olsa da başlangıç için oldukça iyi. Ayrıca Bezos’un yaptığı ilk yardım da bu değildi. Hayırseverliğiyle de konuşulan dünyanın en zengin kişisi Bezos, geçtiğimiz yıllarda da kar amacı gütmeyen ücretsiz anaokulları inşa etmişti.

İlgili İçerik  Greta Thunberg: Liderler Benimle Selfie Çekme Kuyruğuna Giriyor

Ayrıca Bezos, 2017 yılında Twitter’dan yaptığı paylaşım ile paralarını ne gibi yardımlarda kullanabileceği hakkında öneriler istedi. “Acil ihtiyaçları karşılamak ve kalıcı etki etmek” istediğini söyleyen Bezos, Twitter kullanıcılarının bazı önerilerini de gerçekleştirdi.


Bu gönderiyi Instagram’da gör

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

Jeff Bezos (@jeffbezos)’in paylaştığı bir gönderi ()


Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın