Protestocular, Jeff Bezos’un Evinin Karşısına Giyotin Koydu

Amerika Birleşik Devletlerinde protestocular, dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos'un evinin önüne bir mesaj ve giyotin yerleştirdi.
 Protestocular, Jeff Bezos’un Evinin Karşısına Giyotin Koydu

ABD‘de George Floyd isimli siyahi bir adamın öldürülmesinden sonra başlayan ırkçılık karşıtı protestolar, ülkenin dört bir yanını sardı. Protestocular tüm ülkeyi sararken, bir çok dev şirket de protestolara destek çıktı. Fakat dünyanın en zengin insanı olan ve ABD’de yaşayan Jeff Bezos, protestocuların hedefi haline geldi.

Jeff Bezos’tan destek görmediklerini düşünen protestocular, Bezos’un evinin önüne giyotin ve yanına da bir mesaj bıraktılar. İlk kez 1972 yılında Nicolas Jacques Pelletier otoyol kesici bir hırsızı idam etmek için kullanılan idam aleti olan giyotin ile Jeff Bezos’a ciddi bir mesaj vermek isteyen göstericiler, giyotin’in yanına bir de mesaj bıraktı.

Son zamanlarda ABD’de bir çok dev şirket hedef haline gelirken, bunlardan en büyük hedef de Facebook ve Amazon gibi şirketler oldu. Facebook, ABD’de protestoculara karşı “yağma başlarsa ateş açarız” gibi tehdit ve şiddet içerikli mesajlar paylaşan Donald Trump, Facebook tarafından bir yaptırım görmemişti. Facebook, Donald Trump’ın paylaşımlarını sansürlemediği sebebiyle dev şirketlerin hedefi haline geldi. Facebook, piyasa değerinde büyük bir kayıp yaşarken, Amazon’un CEO’su da Facebook gibi hedef haline geldi.

İlgili İçerik  ABD Donanması, Lazer Silahı Testini Başarıyla Tamamladı
Protestocular, Jeff Bezos'un Evinin Karşısına Giyotin Koydu

İşçileri kötü koşullarda çalıştırması ve polise destek çıkması sebebiyle Amazon CEO’su Jeff Bezos’u hedef alan protestocular, Bezos’un evinin önüne koydukları giyotin ile birlikte “Yoksul toplumumuza destek çıkın. Zenginlere değil.” mesajı bıraktı. Oldukça ciddi olan bu mesajla Bezos’a karşı taleplerini ileten protestocular, Bezos’tan destek beklediklerini belirtti.

Amazon veya Jeff Bezos’tan herhangi bir açıklama şuanda gelmedi. Fakat Amazon, pandemi sürecinde çalıştıkları için teşekkür edebilmek amacıyla, çalışanlarına “500 milyon dolarlık” teşekkür bonusu dağıtacağını belirtmişti.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın