Connect with us


Video Haberler

Japonya’da Apartman Büyüklüğündeki Gundam Robotu Test Edildi (Video)

Japonya’da uzun bir süredir çalışmalarına devam edilen Gundam robotu, bugün test edildi. İşte bir apartman boyundaki o devasa robotun detayları ve videosu…

Zaman:

Tarih:

Apartman Boyundaki Gundam Robotu Test Edildi (Video)

Teknoloji açısından dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkan Japonya’da uzun bir süredir geliştirilen Gundam robotu, test videosuyla karşımıza çıktı. Japonya’da oldukça popüler olan ve 70’lerin vazgeçilmezi olan anime dizisi Mobile Suit Gundam‘da bulunan Gundam, Japonya’da devasa bir robota dönüştürüldü. Anime dizisinden çıkan ve devasa bir yapıya dönüşen robot, oldukça dikkat çekiyor.

Japonya’da oldukça sevilen anime dizisinden çıkarak karşımıza devasa bir yapı halinde gelen Gundam robotu, ortalama 1 apartman uzunluğunda. 18 metre uzunluğa sahip olan Gundam robotu, bununla birlikte tam 25 tonluk bir ağırlığa sahip. Görenleri büyüleyecek bir büyüklüğe sahip olan Gundam robotu, adeta bilim kurgu filminden çıkmış gibi bir görüntüye sahip.

Uzun zamandır çalışmaları devam eden Gundam robotunun testi de sonunda geçtiğimiz günlerden itibaren başladı. Devasa Gundam robotu, geçtiğimiz günlerde yapılan testlerde yürütüldü ve o anlar videoya kaydedildi. Japonya’da Yokohama şehrinde Gundam fabrikasında testlerine başlanan Gundam robotu, başarıyla yürüme testini tamamladı. 1 Ekim’de açılış töreni yapmayı planlayan fabrika, covid-19 salgını sebebiyle açılışını 1 ay ertelemek zorunda kaldı. İşte anime ve manga karakterlerinin oyuncaklarını üreten Gundam Fabrikası‘nın, devasa büyüklükteki Gundam robotu;

Benzer içerik:  Toyota, Uzaya Araç Göndererek Ay'ı Araştıracak: Lunar Cruiser

18 Metre ve 25 Tonluk Gundam Robotu

Hemen yukarıda gördüğünüz bu robot, anime dizisinin RX-78-2 kod adlı karakterinden esinlenerek inşa edildi. Videoda ellerini hareket ettiren robot, aynı zamanda parmaklarını oynattı ve ayaklarını da hareket ettirdi. 6 yıldır yapılan çalışmalar sonucunda nihayet yapımı tamamlanan ve testlerden başarıyla geçen Gundam RX-78-2 robotu, 24 adet hareket edebilir parçaya sahip. Parçaların hepsinin hareket edebilmesi için ağırlık kısıtlaması getirildiğini belirten yetkililer, bu parçaların sorunsuz çalıştığını da belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir