Japon Milyarder, SpaceX ile Ay’a Gitmek İçin Kız Arkadaş Arıyor

 Japon Milyarder, SpaceX ile Ay’a Gitmek İçin Kız Arkadaş Arıyor

SpaceX‘in Ay’a seyahat için düzenlediği organizasyon kapsamında Ay’a gidecek roketteki tüm koltukları satın alan Japon milyarder Yusaku Maezawa, Ay seyahatini birlikte yapmak için bir kız arkadaş arıyor. Bunu da web sitesi üzerinden başvuru alarak yapıyor.

İlginizi Çekebilir: SpaceX, Uzay İnternet Projesi İçin 60 Roket Yolladı

2023‘de yapılacak olan 1 haftalık ilk Ay seyahati için Elon Musk ile anlaşarak SpaceX roketindeki tüm koltukları satın alan Japon milyarder Maezawa, yaptığı ilginç bir organizasyon ile gündemde. Ay’a yolculuğu hakkında belgesel çekecek olan Maezawa, belgeselin web sitesi üzerinden bir bayan arkadaş arıyor. Ay’a düzenlenecek olan seyahat sırasında yanında bir kız arkadaş olmasını isteyen Maezawa, Dolunay Aşıkları isimli yeni belgesel için kurulan web sitesinde “Dünya barışı isteyen ve aşklarını haykıracak özel bir bayan arkadaş” aradığını belirtti. Başvuru ile aranan “hayat arkadaşı” en son gün olan 17 ocak tarihine kadar başvuru yapabiliyor. Burada ünlü milyarder Yusaku Maezawa’nın koyduğu kurallar başvuracak kişinin 20 yaşından büyük bir bayan olması ve barışçıl olması.

Başvuru için son günün 17 ocak olduğunu belirten Maezawa, seçtiği kişiyi Mart ayı içerisinde açıklayacağını belirtti.

İlgili İçerik  Elon Musk'ın Serveti 1 Günde 12 Milyar Dolar Arttı

Twitter’dan 53 Milyon Lira Dağıttı

2 milyar dolar’a Elon Musk ile anlaşarak Ay seyahati yapacak olan roketteki tüm koltukları satın alan Yusaku Maezawa, geçtiğmiz zamanlarda Twitter üzerinden oldukça ilginç bir paylaşım yapmıştı. Maezawa, yaptığı paylaşımı retweet’leyenler arasından 10 kişi seçerek toplamda 53 milyon lira(₺) dağıtacağını açıkladı. Tek şartın paylaşımını retweetlemek olduğunu söyleyen Maezawa, 4 milyon 300 bin’den fazla retweet alarak rekor kırdı. Ayrıca yaptığı paylaşım 1 milyon 300 bin’den fazla kişi tarafından beğenildi.

3.8 milyar dolar serveti olduğu açıklanan Yusaku Maezawa, yaptığı işler ile de oldukça çok konuşuluyor. Yusaku Maezawa kişisel servetini, kendi şirketi olan online perakende giyim şirketi Zozo Inc’i Softbank Group’a satarak elde etmişti.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın