Connect with us


Dijital Haberler

İstanbul Bilişim Vurgunundan Elde Edilen Para Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde müşterilerin şikayetleri üzerine gündem konusu olan İstanbul Bilişimin yaptığı vurgunun boyutları tamamıyla belli oldu.

Zaman:

Tarih:

İstanbul Bilişim Vurgunundan Elde Edilen Para Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sorunların ardından konkordato ilan eden İstanbul Bilişim‘in yaptığı vurgunun detayları tamamıyla ortaya çıktı. Uzun bir süredir binlerce müşterinin şirketi şikayet etmesi ve memnun olmayan tüketici sayısının hızla artması, dikkatleri şirketin üzerine toplamıştı. Teknolojik ürün satışları yapan İstanbul Bilişim isimli şirketin, binlerce kullanıcının satın aldığı ürünleri göndermediği gibi, bir de göndermediği ürünlerin parasını iade etmediği ortaya çıktı.

Hali hazırda hem ürünü, hem de para iadesini alamadığından şikayetçi olan binlerce kullanıcı bulunurken, şirketin bu olaylarından haberdar olmayan kullanıcılar da yeni yeni mağdur olmaya başlamıştı. Öyle ki mahkeme kararıyla İstanbul Bilişimin online alışveriş sitesinin kapanmasının hemen ardından, başka isimle yeni bir site kurulmuş ve satışlar sürdürülmeye devam etmişti.

Şimdi ise binlerce kişinin dolandırılmasına konu olan bu vurgunun detayları ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre İstanbul Bilişimden 50 bin kişi mağdur oldu. Bu kişilerin geneli İstanbul Bilişim’den aldığı ürünleri teslim alamadı ve bununla birlikte ücret iadesi de alamadı. 50 bin kişiden toplanan toplam para ise dudak uçuklatacak miktarda. Açıklamalara göre 50 bin’den fazla kişiyi mağdur eden İstanbul Bilişim, toplamda 150 milyon TL’de fazla para toplamış.

Benzer içerik:  İstanbul Bilişim 1 Milyar TL Vergi Kaçırdı: İşte Detayları
İstanbul Bilişim Vurgunundan Elde Edilen Para Belli Oldu Geçtiğimiz günlerde müşterilerin şikayetleri üzerine gündem konusu olan İstanbul Bilişimin yaptığı vurgunun boyutları tamamıyla belli oldu.

Ayrıca ortaya çıkan bilgilere göre İstanbul Bilişimin ödemesi gereken 600 milyon Euro’luk TRT Bandrolü ücretini 100’e yakın paravan firma kullanarak ödemediği ortaya çıktı. Yani şirketin TRT’yi bile dolandırıldığı söylendi. İlerleyen günlerde İstanbul Bilişim hakkında alınacak kararlar oldukça merak konusu. Süreç hakkındaki gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Muhammet

    4 Kasım 2020 at 19:26

    İstanbul Bilişim kadar kral bir site yoktu. Televizyonumu zamanında piyasadan daha ucuza almıştım oradan

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir