Connect with us


Dünya'dan Haberler

İstanbul Bilişim 1 Milyar TL Vergi Kaçırdı: İşte Detayları

Geçtiğimiz zamanlarda gündem olan İstanbul Bilişim vurgununun detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre İstanbul Bilişim, 1 Milyar TL’lik vergiyi işte böyle kaçırdı…

Zaman:

Tarih:

İstanbul Bilişim 1 Milyar TL Vergi Kaçırdı: İşte Detayları

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri haline gelen İstanbul Bilişim vurgunu, aslında binlerce kişiyi etkilemiş bir vurgundu. Geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkan ve ardından gündem olan İstanbul Bilişim vurgunu hakkında tüm detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. 50 bin’den fazla kişinin mağdur edildiği İstanbul Bilişim vurgununun nasıl vergi kaçırdığı da ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yeni detaylara göre 50 bin’den fazla kişiden 150 milyon TL‘den fazla para toplayan İstanbul Bilişim’in 1 milyar TL‘den vergiyi nasıl kaçırdığı da ortaya çıktı. Geçtiğimiz zamanlarda birçok kişiye bilgisayar, telefon gibi birçok teknolojik ürün satışı yapan, fakat ödemeleri almasına rağmen kullanıcılara asla bu ürünleri göndermeyen İstanbul Bilişim, binlerce şikayet almıştı.

Kullanıcılar hem ödemelerini yapmış, hem de ürünlerini alamamıştı. Bu sebeple ücret iadesi de talep eden kullanıcılar, ücret iadelerini de alamayınca İstanbul Bilişimin şikayet sayısı fazlasıyla yükselmiş ve konu gündem haline gelmişti. Daha sonra hakkında soruşturma başlatılan İstanbul Bilişim’in vurgun detayları ortaya çıktı. Ürün satarak 150 milyon TL vurgun yapan, bununla birlikte bugüne kadar 1 Milyar TL vergi kaçıran İstanbul Bilişimin, vergi kaçırmak için 40‘ı aşkın paravan şirket kurmuş.

Benzer içerik:  John Wick 4 Yayın Tarihi Covid-19 Sebebiyle Ertelendi

İşte 1 Milyar TL’lik Vergi Böyle Kaçırıldı

İstanbul Bilişim 1 Milyar TL Vergi Kaçırdı: İşte Detayları Geçtiğimiz zamanlarda gündem olan İstanbul Bilişim vurgununun detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre İstanbul Bilişim, 1 Milyar TL'lik vergiyi işte böyle kaçırdı...

Soruşturma ve dava dosyalarında yer alan bilgilere göre İstanbul Bilişim, 1 Milyar TL’yi aşkın bu vergiyi kaçırmak için 40’tan fazla paravan şirket kullanmış. Ekonomik olarak durumu kötü olan kişiler üzerine şirketler açarak aylık yalnızca 2000 lira gibi ücretlerle bu şirketleri kullanan İstanbul Bilişim, sattığı ürünlerin vergilerini tamamen bu paravan şirketlere yıktı ve bu şirketlerin sahipleri de milyonlarca liralık vergi borcuyla karşı karşıya kaldı.

Diğer bir yandan 1 Milyar TL vergi kaçakçılığı yapıldığı belirtilirken, 500 milyon Euro’luk TRT Bandrol ücretinin de ödenmediği belirtildi. Toplam vurgunu milyarlarca lirayı aşan İstanbul Bilişim davasında İstanbul Bilişim kurucusu Özgür Güleç ve İstanbul Bilişim Eski Sahibi Kenan Bilgi’nin de aralarında bulunduğu 5 kişinin, nitelikli yağma ve kişiyi hürriyetinden alıkoyma suçlamalarından yargılanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir