Oldukça İşinize Yarayacak Birbirinden İyi 8 İnternet Sitesi

Birbirinden farklı, eğlenceli, zaman geçirebileceğiniz 8 farklı web sitesini sizler için hazırladık. Gelin hep birlikte işinize yarayacak web sitelerine göz atalım...
 Oldukça İşinize Yarayacak Birbirinden İyi 8 İnternet Sitesi

Bu makalemizde sizler için özel olarak seçtiğimiz en kullanışlı ve birbirinden ilginç 7 farklı web sitesini bir araya getirdik. Daha önce görmediğiniz, üyelik veya ücret istemeyen, sadece tarayıcınızdan girerek kullanabileceğiniz bu muhteşem web sitelerinin kesinlikle ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Bu sayfamızdaki web sitelerine kolaylıkla tarayıcınızdan girebilir ve kullanabilirsiniz. Program indirmeniz kesinlikle gerekmez.

Dilerseniz hemen aşağıdan en kullanışlı ve ilginç web sitelerine göz atabilirsiniz.

Radio Garden – Dünya Genelindeki Radyolara Ulaşın

Radio.garden isimli web siteye giriş yaparak dünya haritası üzerinden dilediğiniz her yerdeki radyo istasyonlarına kolaylıkla ulaşabilir ve radyoları dinleyebilirsiniz. Örneğin haritadan Amerika’ya giderek Amerika’daki tüm radyolara ulaşabilir ve dinleyebilir, dilerseniz de Türkiye’nin tüm illerine göz atabilirsiniz. İlgli site sizden ücret veya üyelik talep etmez.

Siteye Git ->

Watch 2 Gether – Birlikte Film İzleyin

Watch 2 Gether sayesinde uzakta olan arkadaşlarınızla eşzamanlı olarak film, video ve dizi izleyebilirsiniz. Ayrıca müzik de dinleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken siteyi ziyaret etmeniz ve ücretsiz bir oda oluşturmanız. Üyelik gerektirmez.

Siteye git ->

Ayrıca arkadaşlarınızla film/dizi/belgesel/video izleyebileceğiniz diğer web siteleri ve uygulamalara “Birlikte Film İzleme” başlıklı makalemizden göz atabilir, Watch2Gether’a benzer siteleri görebilirsiniz.

Threatmap – Canlı Siber Saldırı Haritası

Threat Map üzerinden dünya genelinde anlık olarak gerçekleştirilen siber saldırılara göz atabilirsiniz. Hangi ülkeden hangi ülkeye saldırı olduğu, en çok hangi ülkenin saldırı yaptığı gibi detaylara bu web sitesinde yer verilmektedir. Bunun için de tek yapmanız gereken ilgili web sitesini tarayıcınızdan ziyaret etmek. Üyelik istemez.

Siteye Git ->

Ayrıca buna benzer web sitelerine göz atmak isterseniz “Canlı Siber Saldırı Haritaları” başlıklı makalemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Flight Aware – Dünyadaki Uçuşları Canlı İzleyin

FlightAware isimli web sitesinde bulunan canlı harita sayesinde dünya üzerindeki uçuşları canlı ve anlık olarak takip edebilirsiniz. Harita üzerinde dilediğiniz ülkeye gelebilir, buradaki tüm uçuşların uçuş numarasına ve saatine göz atabilirsiniz. Diğer web sitelerinde olduğu gibi bunda da tek yapmanız gereken tarayıcınızdan ilgili siteye girmek. Üyelik istemez.

İlgili İçerik  Dünyanın En Fazla Hasılat Yapan 12 Filmi - 2020

Siteye Git ->

Windy – Hava Akışını İzleyin

Windy isimli web sitesi üzerinden dünya haritası üzerinde istediğiniz bölgenin hava akışına ve diğer hava bilgilerine göz atabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden yağmurlara, sıcaklıklara, yıldırımlara ve dalgalara da göz atabilirsiniz. Tarayıcınız üzerinden web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir, üyelik istemez.

Siteye Git ->

StockSnap – Ücretsiz Stok Fotoğraf

Telifsiz görsele ihtiyacınız varsa, veya stok ücretsiz stok fotoğraf arıyorsanız bu web sitesi tam size göre. StockSnap üzerinde yer alan görsellerin telif hakkı tamamen serbesttir ve dileyen kişiler istedikleri gibi kullanabilir. Yine aynı şekilde ilgili web siteyi tarayıcınızdan ziyaret etmeniz yeterlidir. Üyelik istemez.

Siteye Git ->

Dictation – Siz Konuşun Bilgisayar Yazsın

Dictation - Siz Konuşun Bilgisayar Yazsın

Bu web sitesi oldukça işinize yarayacak diye düşünüyoruz. Çünkü bazen uzun yazılar yazmak bizi oldukça yorabiliyor. Bir tarayıcı üzerinden girebileceğiniz dictation sitesine mikrofon izni vermeniz, ona söyleyeceklerini yazıya dönüştürmesine yetiyor. Programsız bir şekilde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu web sitesi sayesinde uzun makalelerinizi sesli bir şekilde yazıya dönüştürebiliyorsunuz. Ayrıca ücret ve üyelik gerektirmez. Bunun için ilgili siteye gitmeli ve dilinizi Türkçe olarak seçmelisiniz.

Siteye Git ->

Ayrıca resimdeki yazıları metine dönüştürebileceğiniz web sitelerine göz atmak isterseniz “Resimdeki Yazıları Metine Dönüştürme” başlıklı makalemizi de ziyaret edebilirsiniz.

SuperCook – Elinizdeki Malzemelerle Yapabileceğiniz Yemekler

Bunu listenin en sonuna sakladık çünkü en dikkatimizi çeken web sitesi bu oldu. Bu web sitesi sayesinde evinizde olan malzemeleri web sitesine yazıyorsunuz, o da sadece o malzemeler ile yapabileceğiniz yemekleri sizlere söylüyor. Evinizdeki malzemelerin ingilizcesini yazmanız gerekse de Google Translate kullanarak kolaylıkla ingilizce çeviri yapabiliyorsunuz. Eğer evinizde ne yemek yapsam diye düşünüyorsanız, kesinlikle bu siteyi favorilerinize eklemelisiniz. Diğer web sitelerinde olduğu gibi bu siteyi de tarayıcınızdan ziyaret etmeniz yeterlidir. Üyelik gerektirmez.

İlgili siteye giderek sol menüde bulunan “Type” bölümüne girin ve evinizdeki malzemelerin ingilizcesini yazın. Size, sadece evinizdeki malzemelerle yapabileceğiniz en lezzetli yemekleri önerecektir.

Siteye Git ->

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın