İran’da Coronavirüs’ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti

 İran’da Coronavirüs’ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti

Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, ilk olarak 19 Şubat 2020‘de İran‘da görüldüğünden beri ülkedeki hastalıklı kişi sayısı hızla artış gösterdi. Coronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı ise 43’ü geçti.


İlginizi Çekebilir: Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, dünya genelinde 85 bin’den fazla kişiye bulaştı. Virüsün çıkış yeri Çin’de 79 bin kişliye bulaşan virüs, Güney Kore’de de 3.150 kişiye bulaştı. İtalya’da ise virüslü kişi sayısı 889’u buldu. Fakat Güney Kore’de 17, İtalya’da 21 kişi hayatını kaybederken, sadece 388 kişinin virüslü olduğu İran’da 43 kişi hayatını kaybetti.

İran’da virüsün bu kadar tehlikeli olması da Dünya Sağlık Örgütünü harekete geçirdi. DSÖ, küresel olarak “yüksek” düzeyde riskli olan Corona (Covid-19) virüsünü, “çok yüksek” düzey riskli olarak değiştirerek yeniden ilan etti.

Ayrıca virüsün en çok bulaştığı 5. Ülke olan Japonya’da virüsten dolayı 5 kişi hayatını kaybetti. Japonya’da toplam 234 kişiye virüs bulaştı.

İlgili İçerik  Breaking Bad Dizisinin Walter White’ı, Covid-19’a Yakalanıp Yendiğini Açıkladı

Ayrıca Coorna Virüsü, Türkiye için de riskli bir hale geldi. Türkiye çevresindeki neredeyse tüm komşu ülkelerde Corona virüs yayılmaya başladı. Virüs, son olarak Azerbaycanda bile görüldü.

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ağrı’da 18 kişinin Corona Virüs şüphesiyle karantinaya alındığını belirtmişti.

Bkz: Sağlık Bakanı: Ağrı’da Corona Virüs Şüphesiyle 18 Kişi Karantinaya Alındı

Corona Virüsü Son Durum (29.02.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 85.406
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.933
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 39.597

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın