İran’da Coronavirüs’ten 12 Kişi Öldü, Sınırlar Kapatıldı

 İran’da Coronavirüs’ten 12 Kişi Öldü, Sınırlar Kapatıldı

İran‘da tehlike saçmaya devam eden Corona Virüsü ülke çapında 12 kişinin ölümüne sebep olurken toplamda 43 kişiye bulaştı. Türkiye, komşu ülke İran‘a sınırları ve uçuşları tamamen kapattı.


İlginizi Çekebilir: KKTC’de Corona Virüsü Şüphesiyle 1 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona Virüsü, Türkiye’ye komşu ülke İran‘da da tehlike saçmaya devam ediyor. Virüs, İran’da 43 kişiye bulaşırken, toplamda 12 kişinin de ölümüne sebep oldu. Dolayısıyla İran’da Coronavirüs (Covid-19) ölüm oranı da %26’ya yükseldi.

Türkiye, tüm bu gelişmelerden sonra komşu ülke İran’a tüm sınır kapılarını kapattı ve uçuşları durdurdu. Van ilinde Coronavirüs sebebiyle gözlem altına alınan 5 kişinin virüs testleri negatif çıktı.

İran’la olan sınırların kapatıldığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu kararın geçici olduğunu da belirtti.

Corona virüsü ana kara Çin’de 77.150 kişiye bulaşırken, Güney Kore’de de 833’den fazla kişiye bulaştı. İran’da ise toplamda 43 kişiye bulaştı. Coronavirus, Çin ve Güney Kore hariç diğer tüm ülkelerde 691 kişide görüldü.

İlgili İçerik  5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın

Konuyla ilgili tüm gelişmeleri öğrenmek için web sitemizi “kitle.net” takip etmeyi unutmayın. Corona virüs güncel durum bilgisini hemen aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (24.02.2020)


KKTC'de 1 Kişi Corona Virüsü Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 79.517
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.626
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 25.153

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın