İran’da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

 İran’da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bir çok ülkeye tehlike saçan Corona Virüsü, İran‘da da büyümeye devam ediyor. İran’da 3 gün önce 300 kişide bulunan virüs, güncel olarak 2.336 kişiye bulaşmış durumda. Virüsten dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı ise 77’yi geçti.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Güncel)

İran’da tehlike saçan Corona Virüsü 3 günde büyük bir artış gösterdi. Corona Virüsü ile savaşan İran’da 3 gün önce virüslü kişi sayısı 300 iken, şuan 2.336 kişiye bulaşmış durumda. Ayrıca virüs dolayısıyla ölen kişi sayısı da 77’yi geçti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamanın doğruluğu da kanıtlanmış oldu. DSÖ, virüsün Çin’e göre daha küçük ülkelerde daha fazla kişinin ölümüne sebep olacağını açıklamış, bu yüzden küresel olarak yüksek düzeyde risk ilan etmişti.

Türkiye ise buna karşın komşu ülke olan İran’a tüm sınırlarını kapatarak ve uçuşları durdurarak önlem aldı. Geçtiğimiz zamanlarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ağrı’da 18 kişinin Corona Virüsü şüphesiyle karantina altına alındığını belirtmişti.

İlgili İçerik  Instagram'a Maske Takma Uyarısı Getirildi

Bkz: Sağlık Bakanı: Ağrı’da 18 Kişi Corona Virüsü Şüphesiyle Karantinaya Alındı

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberlere “kitle.net” sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durumu görebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (03.03.2020)


İran'da Coronavirüs'ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 92.312
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 3.131
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 48.190

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmanın En Kolay 5 Yolu! başlıklı makalemizde Stres, Stres Atma Yolları ve Stresten Kurtulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın