Connect with us


Teknoloji Haberleri

iPhone 12 Serisinin Muhtemel Türkiye Fiyatları

Apple’ın heyecanla beklenen iPhone 12 serisi akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Cihazların yurt dışı fiyat etiketleri belli olurken, vergilerle birlikte muhtemel Türkiye fiyatları da ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

iPhone 12 Serisinin Muhtemel Türkiye Fiyatları

2,1 trilyon dolarlık piyasa değerini geride bırakan dev teknoloji devi Apple‘ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12 tanıtıldı. 4 farklı model ile karşımıza çıkan iPhone 12 serisinin özellikleri ve fiyatları da dün gerçekleştirilen High Speed adlı etkinlikte resmi olarak paylaşıldı. Oldukça şık tasarımlara ve dikkat çeken özelliklere sahip olan yeni iPhone 12 modelleri, fiyat etiketiyle de tüketicileri zorlayacak gibi görünüyor.

iPhone 12 serisinin fiyatlarına baktığımızda oldukça yüksek fiyatlarıyla karşımıza çıkıyor. Öncelikle cihazların yurt dışı fiyat etiketleri minimum 699 dolardan başlarken, 1.099 dolar fiyat etiketine kadar çıkıyor. 4 farklı model ile karşımıza çıkan yeni iPhone 12 serisinde en ucuz model olarak iPhone 12 Mini modeli karşımıza çıkıyor.

iPhone modellerinde ilk kez karşımıza çıkan Mini modeli, bu sene iPhone 12 serisindeki en ucuz model olarak karşımıza çıkıyor. Fakat cihazın fiyat etiketini güncel kur üzerinden Türk Lirasına çevirdiğimizde ve tüm vergileri eklediğimizde, tüketiciler için cep yakacak bir fiyat ortaya çıkıyor. Öncelikle 699 dolar fiyat etiketine sahip olan iPhone 12 Mini, güncel kur üzerinden çevirdiğimizde 5.540 TL olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonra bu fiyat üzerine vergileri de eklediğimizde fiyat oldukça yukarıya çıkıyor. İşte vergiler eklenince iPhone 12 fiyatları…

Benzer içerik:  Realme 7 Pro SE Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri
iPhone 12 Serisinin Muhtemel Türkiye Fiyatları Apple'ın heyecanla beklenen iPhone 12 serisi akıllı telefon modelleri tanıtıldı. Cihazların yurt dışı fiyat etiketleri belli olurken, vergilerle birlikte muhtemel Türkiye fiyatları da ortaya çıktı.

Vergisiz hali 5.540 TL olan iPhone 12 Mini’nin fiyatının üzerine %50 ÖTV, %18 KDV, %10 TRT Payı, %1 Kültür ve Turizm Bakanlığı Payı eklediğimizde fiyat çok daha farklı oluyor. Vergilerin eklenmiş hali 10.000-11.000 TL arasında bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkan iPhone 12 Mini, bu sebeple tüketicilerin cebini oldukça yakacak gibi görünüyor.

Diğer bir yandan Klasik iPhone 12 modelinin de vergiler eklenmiş fiyat etiketi 11.000-12.000 TL aralığında bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkabilir. Ülkemizdeki teknoloji meraklıları tarafından da merakla beklenen iPhone 12 serisinin Türkiye fiyatları, çok yakında resmi olarak açıklanacak. Bu sebeple resmi fiyatların açıklanmasını beklemenizde fayda var. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olabilmek için kitle.net web sitemizi ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir