Connect with us


Teknoloji Haberleri

iPhone 12 Kutusundan Şarj Aleti ve Kulaklık Çıkmayacak

Teknoloji devi Apple’ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12 tanıtıldı. Bununla birlikte iPhone 12 kutu içeriği de belli oldu. Resmi tanıtıma göre iPhone 12 kutusunda şarj cihazı ve kulaklık çıkmayacak.

Zaman:

Tarih:

iPhone 12 Kutusundan Şarj Aleti ve Kulaklık Çıkmayacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, milyonlarca kişinin merakla beklediği akıllı telefon serisi iPhone 12‘yi geçtiğimiz saatlerde tanıttı. Dev teknoloji şirketinin milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen yeni akıllı telefon serisi iPhone 12’nin kutu içeriği de uzun bir süredir merak konusu oluyordu. İşte iPhone 12 serisinin tanıtılmasıyla, kutu içeriği de tamamıyla belli oldu.

Uzun bir süredir devam eden “iPhone 12 kutusundan şarj cihazı çıkmayacak” iddiaları gerçek oldu. Bir süredir bu iddialar kesin bir şekilde onaylanmasa da, şimdi resmi olarak yapılan tanıtımın ardından tamamıyla netleşti. Apple, iPhone 12 serisi akıllı telefon modellerinin kutu içeriğinde kulaklık ve şarj cihazı olmadığını, birkaç saat önce düzenlediği etkinlikte açıkladı.

Geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkan ve uzun süredir gündem olan iddialar, bu sayede doğrulanmış oldu. Apple, iPhone 12 serisi akıllı telefon modellerinin kutusunda neden kulaklık ve şarj cihazı bulundurmadığını da açıkladı. Etkinlik boyunca geri dönüşten bahseden teknoloji devi Apple, kutu içeriğinde şarj adaptörünün ve kulaklığın bulunmamasının sebebi hakkında çevre vurgusu yaptı.

Benzer içerik:  Samsung'dan Apple'a Gönderme: "Bazıları 5G ile Yeni Tanışmış"
iPhone 12 Kutusundan Şarj Aleti ve Kulaklık Çıkmayacak Teknoloji devi Apple'ın yeni akıllı telefon serisi iPhone 12 tanıtıldı. Bununla birlikte iPhone 12 kutu içeriği de belli oldu. Resmi tanıtıma göre iPhone 12 kutusunda şarj cihazı ve kulaklık çıkmayacak.

Kutu içeriğinden çıkmayan şarj cihazı ve kulaklık, tüketiciler tarafından kutu içeriği dışında sipariş edilerek satın alınabiliyor. Bu sebeple zaten fiyatı oldukça yüksek olan iPhone 12 modelleri, işin içerisine bir de şarj cihazıyla kulaklık girince daha da yüksek bir maliyetle karşımıza çıkıyor. Eğer iPhone 12 ile birlikte bir de şarj adaptörü almak isterseniz, ek olarak 5W adaptör için 179 TL, 20W adaptör için 199 TL ödeme yapmanız gerekecek.

Diğer bir yandan 30W güç adaptörü ise 459 TL‘lik fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Bu da halihazırda fiyatı yüksek olan iPhone 12’nin çok daha yüksek bir fiyatla karşımıza çıkmasına sebep oluyor. Ayrıca yine kulaklıkları da kutu içeriğinden çıkmayacağından dolayı ayrı olarak satın almanız gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir