iPhone 12, Gelmiş Geçmiş En İyi iPhone Ekranına Sahip Olabilir

 iPhone 12, Gelmiş Geçmiş En İyi iPhone Ekranına Sahip Olabilir

Apple ve iPhone severler tarafından merakla beklenen yeni telefon iPhone 12, şimdiye kadarki en iyi ekran özelliği ile karşımıza çıkabilir.


İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2020 Fiyatı ve Özellikleri

iPhone severler tarafından iPhone 12 model cihaz merakla beklenirken, ortaya sevindirici bir iddia atıldı. İddiaya göre Apple’ın yeni cihazı olacak olan iPhone 12, şimdiye kadarki en yüksek ekran tazeleme hızı olan “120hz ekran tazeleme hızı“na sahip olacak. ProMotion adı verilen bu teknoloji, Apple’ın iPad cihazlarında da kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde ekran daha yumuşak bir şekilde kayabiliyor ve oldukça taze bir görüntü oluşuyor.

Videolarda, veya oyunlarda ekran yenileme hızı oldukça iyileşiyor. Bir YouTuber’ın XDA yazarı Max Winebach’den aldığı bilgilere göre iPhone 12 hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. EverythingApplePro adlı YouTube kanalı, Winebach’den aldığı bilgiler ile bir video hazırladı. Videoda iPhone 12 Pro modelinin 120hz ekran tazeleme hızı ve 6,7 inç OLED ekrana sahip olacağı belirtildi.

iPhone 12, En İyi iPhone Ekranına Sahip Olabilir

Yani ilgili YouTube kanalı, iPad’lerde kullanılan ProMotion teknolojisinin artık iPhonelarda da kullanılabileceğini öne sürdü. Ayrıca ilgili iddialara göre Apple’ın yeni cihazı iPhone 12 Pro modelinde ekran tazeleme hızı 60-120hz arasında otomatik olarak değişebileek. Bu şekilde de batarya korunmuş ve cihaz optimizasyonu yapılmış olacak. Fakat açıklamalara göre böyle bir ekranın stabil olarak kullanılabilmesi için Apple’ın batarya kapasitesini de arttırması gerekebilir.

İlgili İçerik  iOS 14 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek

Ayrıca “Ice Universe” geçtiğimiz sene Apple’ın bu teknolojiyi iPhone model cihazlara entegre edebilmesi için LG ve Samsung gibi şirketlerle görüştüğünü açıklamıştı. Ice Universe, açıklamalarında “2020 model iPhone’larda 60 ve 120hz arası değiştirilebilir ekran tazeleme hızı bulunabilir. Samsung ve LG ile görüşmeler yürütülüyor” demişti.

Dilerseniz EverythingApplePro kanalının ilgili iddia ile ilgili yayınladığı videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

iPhone 12 Pro 120Hz Ekran Tazeleme Hızı ile Gelebilir

Bir önceki yazımız olan Diablo 2 Remastered 2020 Yılı İçerisinde Çıkabilir başlıklı makalemizde Diablo, Diablo 2 ve Diablo 2 Remastered hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın