iPhone 12 Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Broadcom, Bloomberg'e yaptığı açıklamalarda iPhone 12'nin çıkış tarihinin corona virüsü salgını sebebiyle ertelenebileceğini paylaştı.
 iPhone 12 Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen yeni Apple telefonu iPhone 12‘nin çıkış tarihi ertelenebilir. Teknoloji şirketi Broadcom‘un Bloomberg‘e yaptığı açıklamalara göre corona virüsü salgını Apple’ın yeni modeli iPhone 12’nin ertelenmesine sebep olacak. Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Broadcom CEO’su Hock Tan, Apple’ın iPhone 12’yi birkaç hafta geç tanıtabileceğini ve bu yıl gelirlerde düşüş yaşanabileceğini iddia etti.

Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan ve tüm dünyada adeta felakete sebep olan corona virüsü sebebiyle bir çok dev şirket etkinliklerini durdurmak veya ertelemek zorunda kaldı. Bir çok teknoloji şirketi gibi Apple’da bu virüsten zararlı çıktı. Bir çok etkinliğini ertelemek zorunda kalan ve salgın sonucu oluşan ekonomik sıkıntı sebebiyle satışlarda düşüş yaşayan Apple, iPhone 12 modeli için de üzücü haberi verebilir.

Normal şartlarda bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 12 modeli cihazlar, birkaç hafta ertelenebilir veya bir dahaki seneye tanıtılabilir. Broadcom CEO’sunun söylediklerine göre Apple, iPhone 12 duyurusunu sadece birkaç hafta erteleyecek. Bildiğiniz gibi Apple, her yıl yeni modellerini Eylül ayında tanıtıyor. Fakat bu yıl yaşanan gecikmeyle bu tanıtım Ekim ayına ertelenebilir. Veya diğer iddialara göre iPhone 12 tanıtımı seneye aksayabilir.

İlgili İçerik  Realme Smart TV Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri
iPhone 12 Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Apple severleri tarafından merakla beklenen yeni model telefon için henüz resmi bir açıklama yayınlanmadı. Bu sebeple ertelenme konusu da resmi bire açıklama değil. Broadcom CEO’su iPhone 12 tanıtımının ertelenebileceğini belirtse de, Apple telefonu normal tarihinde tanıtabilir.

İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz. Güncel teknoloji haberleri ve iPhone 12 haberi için “kitle.net” web sitemizi takipte kalabilir, bizi Instagram’da “@kitlegram” isimli hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iOS 14 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek başlıklı makalemizde IOS, iOS 14 ve iPad hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın