İnternet Gerektirmeyen Google Recorder Uygulaması Tanıtıldı!

 İnternet Gerektirmeyen Google Recorder Uygulaması Tanıtıldı!

İnternet Gerektirmeyen Kayıt Uygulaması Google Recorder Tanıtıldı

 Akıllı telefonların hemen hepsinde dikte özelliği aktif olarak kullanılıyor. Ancak, dikte özelliğinin bazen yeterince işe yaramadığı da aşikar. Google, bu aksaklığı gidermek için yeni bir uygulamayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Google Recorder adı verilen uygulama sayesinde, ses kaydı ve ses kaydından metin oluşturma işleri oldukça kolay hale geliyor. Google’ın Pixel 4 etkinliği kapsamında tanıttığı Google Recorder kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gördü. Şimdilik, yalnızca Pixel 4 cihazlara özgü bir uygulama olacağı öngörülen uygulamanın ilerleyen zamanlarda Android ve iOS işletim sistemi bulunan uygulama mağazalarına gelip gelmeyeceği ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

 Google Recorder İnternetsiz Çalışabiliyor

İnternet Gerektirmeyen Google Recorder Uygulaması Tanıtıldı
İnternet Gerektirmeyen Google Recorder Uygulaması Tanıtıldı

 Google firmasının geliştirdiği Google Recorder uygulamasını benzer programlardan ayıran en önemli özellik, kullanım esnasında internetsiz çalışabiliyor olması. Günümüzde çoğu uygulama internet gerektirmesine rağmen, Google Recorder rakiplerine karşı bu konuda büyük bir üstünlük sağlıyor. Firma yetkilileri, uygulamanın internetsiz çalışabilme özelliğinin gerçekten işe yaradığını kullanıcılara göstermek için, cihazı uçak moduna aldıktan sonra test etti.

İlgili İçerik  Yapay Zeka, Suçsuz Bir İnsanın Tutuklanmasına Neden Oldu

 Google Recorder Kullanıcılara Birçok Yenilik Sunuyor

 Google Recorder uygulaması ile konuşma kaydedildikten sonra yazılı olarak veya sesli arama özelliği kullanılarak arama yapılabiliyor. Oldukça kullanışlı özelliklere sahip olan bu uygulama, birden fazla ses kaydı içerisinde yapılan aramaların sonuçlarını da gösterebiliyor. Böylece aranan kelime veya kelime grubunun hangi ses kaydı içerisinde ve hangi saniyeler arasında olduğu görülebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Joker Filmi İnceleme & Konusu (Spoiler'sız) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın