Intel, Moovit’i 1 Milyar Dolara Satın Almayı Düşünüyor

 Intel, Moovit’i 1 Milyar Dolara Satın Almayı Düşünüyor

ABD merkezli dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi Intel‘in, İsrail merkezli toplu taşıma uygulaması Moovit‘i 1 milyar dolar ile satın almayı planladığı söyleniyor.


İlginizi Çekebilir: Huawei, Qualcomm’u Geride Bırakarak Zirveye Oturdu

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Intel’in İsrail merkezli Moovit’e teklif getirdiği söyleniyor. İddialara göre Intel, 1 milyar dolarlık devasa bir bütçe ile Moovit’i bünyesine katmayı planlıyor. Bugüne kadar bir çok şirketten 130 milyon doları aşkın yatırım alan Moovit, daha önce Intel’den de büyük yatırımlar almıştı.

Fakat bugün ortaya atılan iddialara göre Intel, Moovit’i tamamen satın alarak bünyesine katmak istiyor olabilir. Otonom sürüş konusunda bir proje üzerinde çalışan Intel, bbu konuda kendini geliştirebilmek için bir çok dev şirkete yatırımlarını sürdürüyor. Daha önce de 15,3 milyar dolar gibi dev bir bütçe ile çarpışma önleme ve hafifletme sensörleri ve programları geliştiren Mobileye’yi satın almıştı.

İlgili İçerik  Türkiye'nin En Değerli Markaları Açıklandı (2020)
moovit

Eğer iddialar gerçekse ve Intel Moovit’i bünyesine katarsa, Moovit’in Mobileye çatısı altında çalışmaya devam edeceği söyleniyor. TechCrunch’ın Moovit’den aldığı bilgilere göre şirket şuan için herhangi bir açıklamada bulunmadı ve “yorum yapmak için erken” yanıtını aldı. Söylentilere göre Intel’in Moovit’i satın almak istemesinin sebebi, otonom sürüşte trafiğin durumunu ve yoğunluğunu öğrenmek istemesi.

Dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Moovit, ilerleyen günlerde belki de 1 milyar dolar ile Intel’in bünyesine geçebilir, İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz bizi “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, instagram hesabımız @kitlegram’dan da bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın