Instagram’a Maske Takma Uyarısı Getirildi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'a corona virüsü sebebiyle "maske tak" uyarısı getirildi.
 Instagram’a Maske Takma Uyarısı Getirildi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan ve ülkemizde de oldukça fazla kullanıcısı bulunan Instagram, corona virüsü sebebiyle insanlara pek çok bilgi veriyor ve kaynaklara yönlendiriyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde olan Instagram, Facebook ile bir çok ortak özelliğe sahip.

Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsünün tehlike saçması ile birlikte Facebook ve Instagram gibi dev sosyal medya platformlarına sağlık kurumları aracılığıyla bilgi makaleleri girilmiş ve bir çok ülkedeki insanların bu makaleler aracılığıyla bilgilenmesi sağlanmıştı.

Dünya Sağlık Örgütü gibi kaynaklardan bilgiler alarak bir kütüphaneye dönüştüren Facebook, insanları önemli makalelere yönlendirerek salgın süresince neler yapması gerektiğini söylüyordu. Facebook’a gelen ilgili özellikler Instagram’a da eklenmiş ve insanların bilgilenmesi sağlanmıştı. Fakat virüsün yayılmasına rağmen insanların maske takmaması da dikkat çekenler arasındaydı.

İlgili İçerik  Elon Musk'ın Açıklamalarına Göre Neuralink, Beyninizi Sizden İyi Kullanabilir
Instagram'a Maske Takma Uyarısı Getirildi

Ülkemizde oldukça fazla kullanıcısı bulunan Instagram, daha önce Facebook’da olduğu gibi özel bir güncelleme aldı. Salgın süresince maske takmayı alışkanlık haline getiremeyen kişiler için Instagram anasayfasının en üstüne bir bilgilendirme notu ekleyen Facebook, bu not ile insanları maske takması konusunda uyarıyor.

Bu süreçte maske takma alışkanlığı edinemeyen, maske takmayan, bu konuda bilgisi olmayan veya maske takmayı unutan kişiler için özel bir bilgilendirme notu ekleyen Facebook, tüm Instagram ve Facebook kullanıcılarının maske takma alışkanlığı edinmesini planlıyor. Şimdilik ülkemizde gösterilmeyen bu uyarı notunun ilerleyen günlerde ülkemize de getirileceği düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın