Instagram, Toplantı Özelliğini Aktif Etti

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, DM özelliğine 50 kişiye kadar toplantı yapabilme özelliğini entegre etti.
 Instagram, Toplantı Özelliğini Aktif Etti

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, özellikle corona virüsü ile birlikte kullanımı artan toplantılı görüşmeleri platforma ekledi. Facebook’un bünyesinde bulunan bir paltform olan Instagram, yine Facebook’un bünyesinde bulunan Messenger’ın toplantı özelliği ile entegre edildi.

Corona virüsü sebebiyle evinde kalan insanlar, iş görüşmeleri ve toplantıları yapabilmek için, öğrenciler ise ders alabilmek için Zoom gibi toplantı uygulamalarına akın etti. Bu sebeple Zoom, kısa bir süre içerisinde günlük 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak rekor bir yükselme yaşadı. Tabii ki bu yükselme, diğer dijital devlerin de ilgisini çekti. Google, Microsoft gibi devler bu alanda uygulamalar geliştirirken, sosyal medya devi Facebook da bu yarışa katıldı.

Facebook’un bünyesinde bulunan Messenger, geçtiğimiz zamanlarda Zoom’a çok büyük rakip olabilecek önemli bir özellik kazandı. 50 kişiye kadar kişinin katılabildiği, zaman sınırı bulunmayan Messenger Rooms özelliği, Zoom’a karşı oldukça büyük bir rakip olarak piyasaya sürüldü. Bir çok kişinin ilgisini çeken Messenger Rooms, Instagram’a yapılan güncelleme ile DM bölümüne entegre edildi.

İlgili İçerik  Yapay Zeka (AI) Teknolojisi Kısmen Yasaklanabilir
Messenger Rooms

Artık Instagram’da maksimum 50 kişi ile görüntülü görüşme başlatabileceksiniz. Instagram’da örüşme başlattığınızda otomatik olarak Messenger Rooms uygulamasına yönlendirileceksiniz. Bunun için telefonunuzda Messenger uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Fakat ne Facebook’a, ne de Messenger’a kayıt olma şartı bulunmuyor. Uygulamayı indiren herkes, kayıt olmasa da toplantıya girebiliyor. Bunun için toplantı bağlantınızı arkadaşınıza göndermeniz, veya direkt olarak Instagram’dan toplantı başlatmanız gerekiyor.

Yani Instagram’a tamamen yeni bir toplantı sistemi getirilmedi. Messenger Rooms’un toplantı özelliği, Instagram’a kolaylık sağlamak amacıyla entegre edildi. Böylelikle tek tuş ile Instagram arkadaşlarınızla Messenger Rooms’a geçebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın