Connect with us


Dünya'dan Haberler

Instagram Reels, Zuckerberg’ün Servetini 100 Milyar Doların Üstüne Çıkardı

Ünlü Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram Reels’in yayınlanmasının ardından kişisel servetinde büyük bir yükseliş yaşadı ve 100 milyar dolara ulaştı.

Zaman:

Tarih:

Mark Zuckerberg'ün Serveti 100 Milyar Doların Üstüne Çıktı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, bünyesinde birçok sosyal medya platformunu barındırıyor. WhatsApp, Instagram gibi dev sosyal medya platformlarını bünyesinde bulunduran Facebook, bu sebeple şirket değerlerinde devasa artışlar yaşıyor. Instagram üzerinde dün yayınlanan TikTok rakibi “Instagram Reels” özelliği, Facebook’un piyasa değerlerinde çok büyük bir artışa sebep oldu.

ABD Başkanı Donald Trump‘ın son günlerde TikTok’u kapatmakla tehdit etmesi ve TikTok’a 15 Eylül‘e kadar bir zaman vermesi, TikTok’un sonunun geleceği gibi bir algı oluşturdu. Bu algının ardından bir de dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram’ın “kısa videolar özelliği” olan Reels’i platforma eklemesi, TikTok’un daha büyük bir çöküşüne sebep olabilir. Bu sebeple Instagram’ın TikTok’u geride bırakabilecek olması, Facebook’un hisse değerlerinde bir artışa sebep oldu.

Daha önce Snapchat’in hikayeler özelliğini de başarılı bir şekilde alan Instagram, şimdi de TikTok’un efektli ve müzikli kısa videolar özelliğini “Instagram Reels” olarak herkes için yayınladı. Anlık olarak sizlerin de kullanabileceği Instagram Reels, 50’den fazla ülkede kullanıma sunuldu. Yatırımcıların iştahını kabartan bu özellik, kısa sürede 248 Dolarlık Facebook hisselerinin 265 dolara fırlamasını sağladı. Bu da en çok Facebook kurucusu Mark Zuckerberg‘ün işine yaradı.

Benzer içerik:  Facebook, WhatsApp Gibi Uygulamalar, Artık Tizen İşletim Sisteminde Kullanılamayacak
Mark Zuckerberg'ün Serveti 100 Milyar Doların Üstüne Çıktı

%6‘yı aşan Facebook hisse başı değerleri, Facebook‘un %13 hissesine sahip olan Mark Zuckerberg‘ün kişisel servetini katlamasını sağladı. Daha önce 100 milyar dolarlık kişisel servete hiç ulaşmayan Mark Zuckerberg, bu özelliğin yayınlanmasının ardından yaşanan yükseliş sayesinde 100 milyar dolarlık kişisel serveti aştı. Dünyanın en zengin 4. kişisi olan Zuckerberg, bu yükseliş sayesinde 4. sıradaki yerini korumaya almış oldu.

Instagram Reels, Zuckerberg'ün Servetini 100 Milyar Doların Üstüne Çıkardı Ünlü Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram Reels'in yayınlanmasının ardından kişisel servetinde büyük bir yükseliş yaşadı ve 100 milyar dolara ulaştı.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir