Connect with us


Sosyal Medya

Instagram, Para Kazanma Özeliğini Genişletiyor: Rozet Sistemi

Sosyal medya devi Instagram, platform üzerinden para kazanmayı sağlayacak olan Rozet Sisteminin kullanım alanını genişletiyor.

Zaman:

Tarih:

Instagram, Para Kazanma Özeliğini Genişletiyor: Rozet Sistemi Sosyal medya devi Instagram, platform üzerinden para kazanmayı sağlayacak olan Rozet Sisteminin kullanım alanını genişletiyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, son zamanlarda kullanıcıların karşısına yepyeni özellikler sunmaya devam ediyor. Hem TikTok‘a, hem de YouTube gibi platformlara rakip olacak özellikleriyle karşımıza çıkan sosyal medya devi Instagram, şimdi de para kazanmak için getirdiği rozet sistemi özelliğini genişletiyor.

Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram üzerinde, içerik üreticilerinin para kazanabilmesi adına bir sistem bulunmuyordu. Fakat YouTube ve TikTok gibi platformlara baktığımızda, orada para kazanabilmenizi sağlayacak sistemler bulunuyor. Örneğin YouTube’da reklamlardan para kazanabilirken, TikTok’ta da canlı yayı yaparken para kazanabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz zamanlarda TikTok’un “kısa ve müzikli videolar” özelliğini kendi platformuna getiren Instagram, şimdi de TikTok’un canlı videolar üzerinden para kazanma özelliğini alıyor. Yani neredeyse, TikTok’ta olup da Instagram’da olmayan hiçbir özellik kalmıyor. Daha önce Instagram’a getirilen Rozet Sistemi, aslında kısıtlı bölgelerde buna izin veriyordu. Şimdiyse 50.000’in üzerinde içerik üreticinin rozet sistemi özelliğine kavuştuğu açıklandı.

Benzer içerik:  Instagram, Sahte Sağlık Bakanlığı Hesabını Resmi Olarak Gösterdi
Instagram, Para Kazanma Özeliğini Genişletiyor: Rozet Sistemi Sosyal medya devi Instagram, platform üzerinden para kazanmayı sağlayacak olan Rozet Sisteminin kullanım alanını genişletiyor.

Canlı yayınlar sırasında satılacak olan bu rozetler, izleyicilerin mesajlarına rozetler eklenmesini sağlayacak. Aynı zamanda rozet satın almak isteyen kişiler, içerik üreticisine para ödeyecek. 9 TL, 19 TL ve 47 TL olarak satılan 3 farklı rozet, içerik üreticilerinin de desteklenmesini sağlayacak. Ayrıca izleyiciler bu rozetleri alarak içerik üreticisine destek olduklarında, içerik üreticisi direkt olarak rozet alan kişileri görebilecek.

Yani sistem, Twitch’in abonelik sistemine benziyor diyebiliriz. Ayrıca bu rozet sisteminin ardından Instagram, IG TV üzerinde reklam yayınlayarak para kazanma özelliğini getirmek için çalışmalara başladı. Bu da Instagram’ın hem YouTube’a, hem de Twitch, TikTok gibi platformlara büyük bir rakip olacağı anlamına geliyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir