Connect with us


Genel

Instagram Karanlık Mod Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformu Instagram üzerinde kolayca nasıl karanlık moda geçilir ve karanlık moddan nasıl çıkılır bu makalemizde detaylarıyla anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

Instagram Karanlık Moda Nasıl Geçilir ve Nasıl Çıkılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, geçtiğimiz zamanlarda karanlık mod’un yaygınlaşması ile birlikte karanlık mod ekleyeceğini duyurmuş ve kısa sürede herkese açık bir şekilde karanlık modu yayınlamıştı. Neredeyse tüm sosyal medya platformlarında bulunan karanlık mod, milyonlarca kullanıcının ilgisini çekiyor.

Özellikle geceleri kullanmak için fazlasıyla iyi olan bu özellik, temasıyla da ilgi çekiyor. Özelliği kullanmak ise fazlasıyla basit. Öncelikle Instagram’a karanlık modun eklendiği sürümü yükleyip yüklemediğinizi kontrol etmelisiniz. Google Play Store’a veya App Store’a girin ve Instagram’ı aratın. Instagram ile ilgili herhangi bir güncelleme bulunmuyorsa uygulamayı direkt olarak açın. Daha sonra ise hesabınıza giriş yapın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra en sağ alt bölümden kendi profilinize girin. Daha sonra en sağ üst bölümünde bulunan 3 çizgi şeklindeki menü işaretine tıklayın. Karşınıza çıkan menüden en altta bulunan Ayarlar tuşuna tıklayın. Bu ekranda ise karşınıza Tema şeklinde bir buton çıkacak. Tema yazısına tıklayarak karanlık mod açma ve kapatma yerine girebilirsiniz. Bu ekranda dilerseniz aydınlık modu seçebilir, dilerseniz de karanlık moda geçiş yaparak Instagram’ı siyah bir temada kullanabilirsiniz.

Benzer içerik:  Instagram Hesabı Kapatma ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır

Dilerseniz hemen aşağıdan liste şeklindeki adımları uygulayarak da karanlık modu açıp kapatabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiğiniz noktaları sayfanın en altında bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Instagram Karanlık Mod Açma ve Kapatma

Instagram Karanlık Mod Açma ve Kapatma
  • Instagram uygulamanızı açın.
  • Hesabınıza giriş yapın ve profilinize girin.
  • Sağ üstten 3 çizgi şeklindeki menü işaretine tıklayın.
  • Ayarlara girin.
  • Tema bölümüne tıklayın.
  • Karanlık ve Aydınlık modu seçin.

İşte Instagram’da karanlık moda geçiş yapmak veya karanlık moddan çıkmak bu kadar basit.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir