Connect with us


Dijital Haberler

Instagram, Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasakladı

Sosyal medya platformu Instagram, insanların cinsel yönelimiyle ilgili “dönüşüm terapisi” reklamlarının yayınlanmasına artık izin vermeyecek.

Zaman:

Tarih:

Instagram, Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasakladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, eşcinsel kişilere yönelik yapılan “dönüşüm terapisi” reklamlarına ve paylaşımlarına yönelik oldukça iyi bir adım attı. Son zamanlarda platform üzerine kullanıcılara kolaylık sağlayacak pek çok yenilik ekleyen Instagram, kullanıcıların güvenliğini ve platformdaki rahatlığını sağlayacak güncellemeleri de ihmal etmiyor.

Dönüşüm Terapisi, dünya genelinde pek çok yerde kullanılan, eşcinsel veya biseksüel olan kişilerin psikolojik olarak tedavi edilmesini ve ardından heteroseksüel bir kişiye dönüştürülmesini amaçlayan tedavi yöntemidir. Her ne kadar bazı kişiler bu tedavi yöntemine inansa da, bu tür tedavi yöntemleri eşcinsel bireyler tarafından oldukça tepki çekiyor.

Geçtiğimiz zamanlarda dönüşüm terapilerine karşı tepki göstermek amacıyla İngiltere‘de toplanan bir grup kişi, bu tür tedavi yöntemlerini kınamış ve dönüşüm terapilerinin eşcinsellere karşı yapılan bir saldırı olduğu söylenmişti. İlgili protestoların ardından sosyal medya’da da büyüyen protestolar, Instagram yönetiminin de dikkatini çekti. Instagram yönetimi, Instagram politikalarının güncelleneceğini ve eşcinsel bireylere yapılan her türlü saldırıya karşı çıkılacağını belirtti. Bununla birlikte dönüşüm terapisine dair her şeyin platformda paylaşımlasına yasak getirildi.

Instagram, Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasakladı

Instagram yönetimi tarafından yapılan açıklamalara göre reklam dışı dönüşüm terapisi paylaşımlarının platformdan kaldırılacağı belirtilirken, bu tür reklam veren kişilerin reklamlarının onaylanmayacağı da belirtildi. Diğer bir yandan Instagram’dan uyarı almasına rağmen bu tür paylaşımlar yapmaya devam eden kişilerin hesapları da tamamen kapatılacak.

Ayrıca bu konuya ilişkin, eşcinsel bireylere yapılan her türlü kötü ve art niyetli yorum da yine Instagram tarafından denetlenecek. Politikalarını sürekli olarak güncel tutan Instagram, bu konuda da ne kadar net olduğunu ilgili politikalarıyla ortaya koyuyor. Daha fazla güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz olarak abone olarak güncel haberler hakkında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel