Instagram DM, WhatsApp ile Aynı Özelliklere Kavuşuyor

 Instagram DM, WhatsApp ile Aynı Özelliklere Kavuşuyor

Facebook‘un bünyesinde bulunan Instagram, yine Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp uygulaması ile aynı özelliklere sahip. Gelin Instagram DM‘e gelecek olan özelliklere hep birlikte bakalım.


İlginizi Çekebilir: Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme ve İndirme

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp ve Instagram’ı milyarlarca dolara satın alarak bünyesine katan Facebook, bu platformlara bir çok ortak özellik getirmeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, öyle görünüyor ki bazı özelliklerini Instagram DM uygulamasına verecek.

Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni güncellemeye göre Instagram DM’e bir çok mesajlaşma işlevi gelecek. Geçtiğimiz zamanlarda özel mesajları yeni bir uygulama olan Instagram DM’e taşıyan Facebook, daha sonra gelen tepkiler sebebiyle bu uygulamayı yayından kaldırmıştı. Fakat Facebook, Instagram’ın özel mesajlaşma sistemini geliştirmekten vazgeçmiyor.

İlgili İçerik  Google, Corona Virüsü Sebebiyle Çindeki Ofislerini Kapatıyor

Facebook’un bünyesinde bulunan dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’da bulunan “mesaj alıntılama özelliği” ve “mesaj yönlendirme özelliği” önümüzdeki zamanlarda Instagram DM’e gelebilir.

Şuan test aşamasında olan ve görüntüleri ortaya çıkan yeni Instagram DM özellikleri, bir çok kullanıcıyı da Instagrama çekme şansı yakalatabilir.

Instagram’ın mesajlaşma bölümüne gelecek olan bu özellikler, size gelen bir mesajı başka bir kullanıcıya tek tuşla gönderebilmenizi sağlayacak. Ayrıca WhatsApp’tan da alışkın olduğumuz “mesaj alıntılama” yani bir mesajı seçerek cevap verme özelliği de bizlere sunulacak.

Facebook tarafından test edilen bu özellikler, yakın zamanda tüm Instagram kullanıcılarına sunulabilir.

Bir önceki yazımız olan Oyun Konsollarına %50 Ek Gümrük Vergisi Getirildi başlıklı makalemizde Oyun Konsolu, Playstation ve Vergi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın