Instagram, Corona Virüsü Efektlerini Platformdan Kaldırdı

 Instagram, Corona Virüsü Efektlerini Platformdan Kaldırdı

Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, Instagram‘da da efektler ile karşımıza çıktı. Corona Virüsünü Tespit ve Tedavi ettiği belirtilen bazı efektler, kullanıcılara yanlış bilgi vermemesi amacıyla platformdan kaldırıldı.


İlginizi Çekebilir: Bazı İnsanların Corona Virüsünü Bilerek yaydığı Tespit Edildi (Vidoe Haber)

Instagram’ın son dönemlerde kullanıma sunduğu efekt sistemi her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Bu efekt sistemi, herkesin kulalnımına açık olduğu gibi isteyen kişilerin efektleri de platforma ekleyebilmesini sağlıyor. Yani siz kendi efektinizi tasarlayıp sisteme gönderebiliyorsunuz. Hal böyleyken bazı kullanıcılar, efektlerin kullanımını arttırmak amacıyla çeşitli sahte bilgiler yayınlayabiliyor.

Kullanıcılar, yaptıkları efektleri “Corona Virüsünü Tespit Edin” iddiasıyla yayınlıyor ve bu efekti kullanan kişilerin Corona virüsü olup olmadığını öğreneceğini iddia ediyordu. Böylelikle efekt yayınlayan kişiler, efektlerin kullanımını arttırabiliyordu.

Son dönemlerde artan efektler, geçtiğimiz günlerde de Instagram yöneticilerinin ilgisini çekti ve konu ile ilgili bir düzenlemeye gidildi. Instagram, kullanıcıların yanlış yönlendirilmesini önlemek amacıyla bu tür efektleri kaldırdığını ve yasaklandığını belirtti.

Ayrıca Instagram AR ekibi, şu açıklamayı yaptı;

İlgili İçerik  iQOO Z1x Özellikleri ve Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Daha önce yayınlanan tüm coronavirüs efektlerini kaldırdık ve Corona virüsünü öngördüğünü, teşhis ettiğini, tedavi ettiğini iddia eden tüm yeni efektleri platformdan yasakladık.

Corona virüsü ile ilgili güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz…

Corona Virüsü Son Durum (15.03.2020)


DSÖ: Hata Yaptık, Corona Virüsü Çok Yüksek Düzeyde Tehlikeli

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 156.400
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 5.833
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 73.968

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın