Connect with us


Genel

Instagram Çevrimiçi ve Son Görülme Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya platformu Instagram’da çevrimiçi bilgisi ve son görülme tarihi bilgisi nasıl kapatılır veya açılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

Instagram Çevrimiçi ve Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, ülkemizde de 380 milyondan fazla kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Kullanıcılara onlarca özelliği tek platformda sunması ve oldukça sade bir arayüze sahip olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilen Instagram, aynı zamanda bu özellikler üzerinde kullanıcıların değişiklik yapmasına izin veriyor.

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ta ve Facebook’t olduğu gibi Instagram’da da yayınlanan çevrimiçi ve son görülme bilgisi özelliği, milyonlarca Instagram kullanıcısının beğenisine sunuldu. Çevrimiçi ve görüldü bilgisi özelliği platforma gelirken, aynı zamanda bu özelliği açıp kapatmak için özel ayar bölümü de getirildi. Biz de bu makalemizde sizlere Instagram çevrimiçi özelliğini nasıl kapatacağınızı veya kapalıysa nasıl açacağınızı detaylı olarak anlatıyoruz.

Instagram çevrimiçi ve son görülme bilgisi özelliği sayesinde hem karşınızdaki kişinin, hem de karşınızdaki kişi sizin son görülme ve çevrimiçi bilginizi görebiliyor. Fakat bunu yapabilmek için 2 tarafın da son görülme bilgisinin ve çevrimiçi bilgisinin açık olması gerekiyor. Sizde açık olsa bile karşıda açık olmazsa çevrimiçi ve son görülme bilgisini göremezsiniz. Aynı zamanda çevrimiçi ve son görülme özelliğiniz kapalıysa, başkasının açık olsa dahi bir başkasının çevrimiçi bilgisini göremezsiniz.

Benzer içerik:  Netflix, Irkçılığa Karşı Bir Koleksiyon Oluşturdu

Genel olarak Instagram’ın çevrimiçi ve son görülme bilgisi özelliği bu şekilde. Dilerseniz hemen aşağıdan son görülme ve çevrimiçi bilgisini nasıl açıp kapatabileceğinize göz atabilirsiniz.

Instagram Çevrimiçi ve Son Görülme Bilgisi Açma/Kapatma

Instagram Çevrimiçi ve Son Görülme Bilgisi Nasıl Kapatılır? Sosyal medya platformu Instagram'da çevrimiçi bilgisi ve son görülme tarihi bilgisi nasıl kapatılır veya açılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.
  • Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden Instagram uygulamasını açın
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ alttan profilinize girin.
  • Sağ üstte 3 çizgi şeklindeki menü işaretine tıklayın.
  • Ayarlara girin.
  • Gizlilik bölümüne tıklayın.
  • Hareket Durumu bölümüne girin.
  • Çıkan ekranda seçeneği kapatmak istiyorsanız üstüne tıklayın ve beyaz hale getirin, açmak istiyorsanız mavi hale getirin.

İşte Instagram’da çevrimiçi ve son görülme bilgisini açıp kapatmak bu kadar basit. Konu hakkında öğrenmek istediğiniz başka bir nokta varsa sayfanın en alt tarafından bizlere yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir