Connect with us


Sosyal Medya

Instagram, 10. Yaşını Kutluyor: Birçok Yeni Özellik Geldi

Sosyal medya platformu Instagram, bugün 10. yaşına girmesi sebebiyle yepyeni özellikler duyurdu. İşte Instagram’ın 10. yılına özel gelen yeni özellikler…

Zaman:

Tarih:

Instagram, 10. Yaşını Kutluyor: Birçok Yeni Özellik Geldi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bugün 10. yaşını kutluyor. 10 yıldır milyonlarca kullanıcıya hizmet veren ve son yıllarda dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya platformu Instagram, 10. yılına özel yüz milyonlarca kullanıcısına yepyeni özellikler sunmaya başladı.

6 Ekim 2010 tarihinden beri hizmet veren Instagram, yıllar önce sosyal medya devi Facebook tarafından dikkat çekmiş ve 1 milyar dolarlık yatırım ile bu platform da Facebook’un bünyesine geçmişti. Günümüzde milyarlarca dolarlık değere sahip bir platforma dönüşen sosyal medya platformu Instagram, 10. yılını kutlamak için yüz milyonlarca kullanıcıya oldukça dikkat çeken özellikler sundu. Şuandan itibaren tüm Instagram kullanıcıları için 10. yıla özel yayınlanan ek özellikler, yeni güncellemeyle kullanılabiliyor.

Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni ise, sosyal medya platformu Instagram’ın simgesini değiştirebilme özelliği oldu. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan ve ülkemizde de 30 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan Instagram, bugüne kadar kullandığı tüm simgelerini ayarlara ekledi. Bu sayede kullanıcılar, Instagram simgelerini Instagram’ın eski simgeleriyle değiştirebilecekler.

Benzer içerik:  Twitter'ı Hackleyen Hackerların Bitcoin Hesabı Kara Listeye Alındı
Instagram, 10. Yaşını Kutluyor: Birçok Yeni Özellik Geldi Sosyal medya platformu Instagram, bugün 10. yaşına girmesi sebebiyle yepyeni özellikler duyurdu. İşte Instagram'ın 10. yılına özel gelen yeni özellikler...

Hemen üst tarafta görebildiğiniz gibi Instagram’ın bugüne kadar kullanılan tüm simgeleri, an itibarıyla seçilerek kullanılabilecek. Yani Instagram kullanıcıları, bu simgelerden dilediklerini seçebilecekler. Diğer bir yandan 10. yıl kutlamaları kapsamında Instagram yorumları konusunda da geliştirmeler yapıldı. Instagram, yorumlarda kötü ifadelerde bulunan tüm kullanıcıların yorumlarını otomatik gizleyecek, eğer kullanıcı bunu çok sık yaparsa Instagram hesabı kapatılabilecek.

Instagram, 10. Yaşını Kutluyor: Birçok Yeni Özellik Geldi Sosyal medya platformu Instagram, bugün 10. yaşına girmesi sebebiyle yepyeni özellikler duyurdu. İşte Instagram'ın 10. yılına özel gelen yeni özellikler...

Bununla birlikte 10. yıla özel gelen özellikler arasında en dikkat çeken bir diğer özellik de hikaye haritası. Hikaye haritası özelliği sayesinde 3 yıl içerisinde paylaştığınız tüm fotoğraflar, harita üzerinde veya takvim üzerinde görüntülenebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir