Connect with us


Dünya'dan Haberler

İlginç Araştırma: “Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az Erkeksi Gösteriyor”

Araştırmacılar tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre kadınlar, kedilerle fotoğraf çekilen ve sosyal medyada yayınlayan erkekleri daha az “erkeksi” görüyor.

Zaman:

Tarih:

Erkeklerin Kedili Fotoğrafları, Daha Az Erkeksi Gösteriyor

Araştırmacılar, oldukça ilginç yeni bir araştırmaya imza attı. Erkeklerin kediler ile fotoğraf çekildiğinde ve bunu sosyal medya hesaplarında paylaştıklarında karşı cinsleri tarafından nasıl göründüklerini merak eden ve bunu insanlara göstermek isteyen araştırmacılar, dijital ortamda sürdürdükleri bir araştırma ile bu sorunun cevabını açık bir şekilde ortaya koydu.

Araştırmacıların dijital ortamlarda gerçekleştirdiği bu araştırmaya göre, erkeklerin paylaştığı fotoğraflar kadınlara bazı bilgiler verebiliyor. Bunlardan biri de kadınların sosyal medyada bir erkeği kedi ile fotoğraf çekilmiş olarak görmesi. İşte araştırmacılar bu soruları yöneltmek için 20’li yaşlarında olan 2 gencin fotoğraflarını derledi. 2 gencin bir kedili, bir de kedisiz fotoğrafları dijital ortamlarda 18-24 yaş aralığındaki kadınlara gösterildi.

Katılımcıların sonuçlarına göreyse sonuç şaşırtıcıydı. Katılımcılar arasında kedi severler ve köpek severler hangi fotoğrafın daha erkeksi, hangisinin daha flört edilebilir olduğunu seçti. Her ne kadar farklı farklı katılımcılar bu araştırmaya katılmış olsa da, birçok kişi ortak karar verdi. Araştırmaya katılan 1.388 kadının çoğunluğu, kendilerine gösterilen görsellerden “kedisiz” olanın daha erkeksi ve flört edilebilir olduğunu söyledi.

Araştırmalar, Kedisiz Fotoğrafın Daha Erkeksi Gösterdiğini Söylüyor

İlginç Araştırma: "Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az Erkeksi Gösteriyor" Araştırmacılar tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre kadınlar, kedilerle fotoğraf çekilen ve sosyal medyada yayınlayan erkekleri daha az "erkeksi" görüyor.

Hemen yukarıda gördüğünüz gibi katılımcılara sunulan bu görsellerden katılımcılar, kedili fotoğraflar ile gördükleri erkeklerin daha az erkeksi olduğunu belirtirken, aynı zamanda kedili erkeklerin daha az flört edilebilir olduğunu belirtti. Kadınların, kedili erkekleri daha az “erkeksi” bulduklarını ortaya çıkaran bu araştırma, yalnızca 1.388 kadın katılımcı ile yapıdı.

Benzer içerik:  Spotify, Epic Games'e Destek Olarak Apple'a Karşı Çıktı

Yani buradan da anlayabileceğiniz gibi araştırmanın oldukça az katılımcıyla yapılmış olması, herkesin aynı düşünceyi taşımayacağı anlamına geliyor. Araştırmalar bir grup kişi tarafından doğru bulunsa da, bir grup kişi de bunun böyle olmadığını düşünüyor. Diğer bir yandan katılımcılar arasında daha düşük oranda olsa da bazı kadınlar, kedili fotoğrafları daha iyi buluyor. Fakat yine katılımcıların bir bölümü de kedili erkek fotoğraflarının “erkeksi” duruşu azalttığını söylüyor.

İlginç Araştırma: "Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az Erkeksi Gösteriyor" Araştırmacılar tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre kadınlar, kedilerle fotoğraf çekilen ve sosyal medyada yayınlayan erkekleri daha az "erkeksi" görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir