Connect with us


Otomobil Haberleri

Elektrikli Otomobil Hyundai Kona’nın Türkiye’ye Geleceği Tarih Belli Oldu

Güney Kore merkezli otomobil üreticisi Hyundai’nin elektrikli SUV modeli Hyundai Kona’nın Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Hyundai Kona Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda elektrikli otomobil pazarı çok büyük bir ilgi görmeye başladı ve adeta herkes bu alana akın etti. Özellikle Tesla’nın ürettiği elektrikli otomobillerin ardından elektrikli otomobillerin gücüne daha da çok inanan, elektrikli otomobillerin de benzinli otomobiller kadar iyi olabileceğini benimseyen insanlar, otomobil seçimi yaparken daha çok elektrikli tercih etmeye başladı.

Dünya çapında Tesla’nın otomobilleriyle yaygınlaşan elektrikli otomobil trendi, diğer otomobil şirketlerinin de bu alanda hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte oldukça yaygınlaşmaya başladı. Hem elektrikli otomobillerin daha tasarruflu olması, doğaya zarar vermemesi gibi birçok sebepten dolayı bu otomobilleri seçen kişiler, hem de geleceğin teknolojisi olması sebebiyle hızla bu alana geçmeye başladı.

Ülkemizde elektrikli otomobil trendi çok fazla yaygın olmasa da, ilerleyen senelerde ülkemizin de elektrikli otomobillere yönelmeye başlayacağı düşünülüyor. Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Güney Kore merkezli Hyundai, ülkemizde de otomobil üretimi ve satışı konusunda hizmet veriyor. Son zamanlarda Hyundai’nin en çok dikkat çeken otomobil modellerinden biri olan elektrikli Hyundai Kona‘nın ise ülkemize ne zaman geleceği merakla bekleniyordu.

Hyundai Kona, Çok Yakında Türkiye’de

Elektrikli Otomobil Hyundai Kona'nın Türkiye'ye Geleceği Tarih Belli Oldu Güney Kore merkezli otomobil üreticisi Hyundai'nin elektrikli SUV modeli Hyundai Kona'nın Türkiye'ye geleceği tarih belli oldu.

Şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken yeni elektrikli otomobil modeli Hyundai Kona, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’ye, çok uzak olmayan bir tarihte gelecek. 2021 yılının ilk aylarından itibaren Hyundai Kona modelinin ülkemizde satışa sunulacağına değinen Berkel, Türkiye’den bu otomobile olan ilgiye de değindi. Murat Berkel, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Kona EV Avrupa’da satışa çıktıktan sonra Türkiye’de henüz biz pazara sunmadan grey market üzerinden getirildiği ve 5 adet satıldığı konusunda duyumlar aldık. Elektrikli Kona modelini 2021’in ilk çeyreğinde satışa sunmayı hedefliyoruz.

Benzer içerik:  Amazon Duyurdu: Rivian, Amazon'a Özel Elektrikli Kargo Minibüsleri Üretecek

Açıklamalarda da anlayacağınız gibi 2021 yılının ilk çeyreğinde, yani 2021 Ocak-Şubat-Mart ayları içerisinde elektrikli otomobil modeli Hyundai Kona’nın Türkiye’de olacağı belirtildi. Murat Berkel, ülkemizdeki elektrikli otomobil meraklılarını oldukça sevindiren bu açıklamasında Türkiye’deki elektrikli otomobil ilgisinin arttığını belirtti.

Hyundai Kona Fiyatı ve Özellikleri

Elektrikli Otomobil Hyundai Kona'nın Türkiye'ye Geleceği Tarih Belli Oldu Güney Kore merkezli otomobil üreticisi Hyundai'nin elektrikli SUV modeli Hyundai Kona'nın Türkiye'ye geleceği tarih belli oldu.

Oldukça iyi özelliklere sahip bir elektrikli otomobil olan Hyundai Kona’nın öncelikle tam şarjda 415 km menzile sahip olduğunu belirtmeliyiz. Tek şarjda sizi neredeyse İstanbul’dan Ankara’ya götürebilecek bir batarya gücüne sahip olan bu otomobil modeli, aynı zamanda 201 beygir gücüne sahip bir elektrik motoruna sahip. ABD’de 37.000 dolar civarına alıcılarıyla buluşan otomobil, Almanya’da da 34 bin Euro civarına alıcılarını buluyor. Bu da otomobilin yaklaşık olarak 300.000 TL+vergiler gibi bir fiyat etiketiyle ülkemizde satışa sunulabileceği anlamına geliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir