Connect with us


Otomobil Haberleri

Hyundai, Elektrikli Otomobil Üretecek Alt Markası Ioniq’i Duyurdu

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, sadece elektrikli otomobil üreteceği alt markası Ioniq’i resmi olarak duyurdu.

Zaman:

Tarih:

Hyundai, Elektrikli Otomobil Markası Ioniq'i Duyurdu

Güney Kore merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, elektrikli otomobil pazarından büyük bir pay alabilmek adına oldukça önemli bir adım attı. Hyundai, sadece elektrik motorlu otomobiller üzerinde çalışacağı ve yalnızca elektrikli otomobil markası olacağını söylediği yeni alt marka Ioniq’i duyurdu. Hyundai’nin bünyesinde gelişecek olan Ioniq, Tesla gibi önemli şirketlere rakip olacak.

Bildiğiniz gibi elektrikli otomobil üreticisi Tesla, çok kısa bir sürede değerine değer katmış, hem elektrikli otomobilleriyle hem de bünyesinde barındırdığı diğer dev şirketlerle şirket değerini yıllar içerisinde katlamayı başarmıştı. Elektrikli otomobil pazarında ilklerden olan ve bu pazarın büyümesine en büyük katkıyı sağlayan şirketlerden biri olan Tesla’ya, şimdi de Güney Kore merkezli köklü otomotiv şirketi Hyundai rakip oluyor.

Hyundai’nin yaptığı duyuruya göre Ioniq isimli yeni alt marka, Hyundai bünyesinde üretim yapmaya başlayacak. Fakat bu alt markanın Hyundai’den farkı, sadece elektrikli otomobiller üzerinde çalışılacak olması. Ioniq 5 isimli bir model ile 2021 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkacak olan şirket, elektrikli otomobiliyle ve bambaşka tasarımıyla dikkat çekiyor.

Benzer içerik:  Elektrikli Otomobil Hyundai Kona'nın Türkiye'ye Geleceği Tarih Belli Oldu
Hyundai, Elektrikli Otomobil Üretecek Alt Markası Ioniq'i Duyurdu Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, sadece elektrikli otomobil üreteceği alt markası Ioniq'i resmi olarak duyurdu.

Daha sonra ise şirket, Prophecy isimli konsept tasarımına benzer olan Ioniq 6’yı da 2022 yılında duyuracak. Şuan için Hyundai’nin yeni alt markası Ioniq’i oldukça uzun ve meraklandırıcı bir yol bekliyor. Milyonlarca kişiyi heyecanlandıran tasarımları ortaya sunan Hyundai, alt markası Ioniq ile oldukça iyi işlere imza atabilir.

İlerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir