Connect with us


Dünya'dan Haberler

Hummer, Elektrikli ve Yengeç Modlu Yeni Canavar Otomobil Üzerinde Çalışıyor

GM bünyesinde bulunan bir arazi aracı üreticisi olan Hummer, fazlasıyla güçlü özelliklere sahip olan ve yengeç modu bulunan yeni otomobili üzerinde çalışıyor.

Zaman:

Tarih:

Hummer, Yana Doğru Gidebilen Otomobil Üretebilir

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan ABD/Detroit merkezli General Motors‘un çatısı altında otomobiller üretmeye devam eden Hummer, aslında dünyanın en çok tanınan ve en değerli markalarından biri diyebiliriz. Fazlasıyla kaliteli, güçlü ve şık tasarımlı arazi araçları üreten Hummer, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan GM’nin bünyesinde yoluna son hızla devam ediyor.

Birçok otomobil modeliyle bugüne kadar karşımıza çıkan Hummer, şu sıralar yeni elektrikli otomobili üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yine Hummer’ın diğer araçlarına benzer bir şekilde resmen tank gibi olacak olan bu elektrikli otomobil, fazlasıyla iyi bir güce sahip olmasının yanı sıra Hummer tarafından yapılan paylaşımlara göre yengeç moduna da sahip olacak. Nedir bu yengeç modu derseniz, bunun hakkında bazı iddialar bulunuyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Hummer’ın çatı şirketi General Motors, Hummer’ın yeni elektrikli otomobili Hummer EV‘nin yengeç moduna sahip olacağını resmi olarak duyurmuş ve herkesi meraklandırmıştı. Şimdi ise bu sürüş moduna yönelik bir logo, General Motors’un resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Ortaya atılan iddialara göre Hummer’ın elektrikli arazi canavarı Hummer EV, yengeç moduna sahip olması sayesinde sadece ileriye değil, yana doğru da hareket edebilir.

Hummer EV, Yana Doğru Hareket Edebilir

Hummer, Elektrikli ve Yengeç Modlu Yeni Canavar Otomobil Üzerinde Çalışıyor GM bünyesinde bulunan bir arazi aracı üreticisi olan Hummer, fazlasıyla güçlü özelliklere sahip olan ve yengeç modu bulunan yeni otomobili üzerinde çalışıyor.

Yengeç modunu sık sık vurgulayan General Motors, sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Gerçek devrimciler kendi yönünü kendileri yönlendirirler.” açıklamalarında bulundu. Bu da Hummer’ın yeni elektrikli arazi aracının, yengeç moduyla çok farklı bir devrim yapabileceğini ortaya koydu. Aslında buna benzer bir özellik, konseptiyle büyük dikkat çeken Rivian R1T modeli otomobilde de bulunuyordu.

Benzer içerik:  İddialara Göre Twitter, Türkiye'de Temsilci Bulundurmayı Kabul Etmedi
Hummer, Elektrikli ve Yengeç Modlu Yeni Canavar Otomobil Üzerinde Çalışıyor GM bünyesinde bulunan bir arazi aracı üreticisi olan Hummer, fazlasıyla güçlü özelliklere sahip olan ve yengeç modu bulunan yeni otomobili üzerinde çalışıyor.

Fakat Hummer, bunu araçlara çok daha farklı bir şekilde de entegre edebilir. Arazi araçları için oldukça yararlı olabilecek olan bu özellik sayesinde Hummer EV otomobiliyle yalnızca ileriye doğru değil, yana doğru da ilerlenebilir. Şuanlık tabii ki bunlar ortaya atılan iddialar, fakat ilerleyen zamanlarda daha fazla detay göreceğiz. Diğer bir yandan resmi açıklamalara göre Hummer EV modeli elektrikli otomobilin 0’dan 100km’ye 3 saniyede ulaşabildiğini, 1.000 beygir gücünde olduğunu, ve son olarak 11.500 tork kapasiteli olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir