Connect with us


Teknoloji Haberleri

Yasak Bitti: Huawei’nin Snapdragon İşlemciyle Gelecek Yeni Telefonu Belli Oldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Huawei’nin yasağın ardından çıkacak Snapdragon işlemcili ilk telefonu belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Yasak Bitti: Huawei'nin Snapdragon İşlemciyle Gelecek Yeni Telefonu Belli Oldu Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Huawei'nin yasağın ardından çıkacak Snapdragon işlemcili ilk telefonu belli oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Huawei, birçoğunuzun da bildiği gibi ABD’nin yaptırımları sebebiyle ABD merkezli birçok şirketle iş yapamıyordu. Huawei’nin iş yapamadığı en büyük teknoloji şirketlerinden biri de Qualcomm olmuştu. Snapdragon işlemcileriyle tanınan Qualcomm, ABD yaptırımlarının ardından Huawei ile tekrar çalışabilmek adına lisans aldı.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’ye yeniden işlemci satabilmek adına lisans başvurusu yapan Qualcomm, bu başvurusundan olumlu sonuç almış ve Huawei’ye işlemci satabilmek adına gerekli lisansı alabilmişti. Huawei ile en büyük ortaklardan biri olan Qualcomm, ABD yaptırımlarının ardından ilk kez Huawei’ye işlemci satmaya devam edecek.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei’ye işlemci satmak Qualcomm’a çok büyük bir gelir sağlayacak olurken, aynı zamanda bu anlaşma Huawei’yi de oldukça mutlu ediyor. Çünkü Huawei zaten Google ile çalışamıyor ve işletim sistemi sorunlarıyla uğraşıyor. Bununla birlikte ortaya bir de işlemci üretimi zorunluluğu çıkınca, firma iyice köşeye sıkışıyordu. 2 dev firma yeniden anlaşmaya varırken, Huawei’nin yasağın ardından üreteceği ilk Snapdragon işlemcili akıllı telefon modeli de ortaya çıktı.

Huawei Enjoy 20e

Yasak Bitti: Huawei'nin Snapdragon İşlemciyle Gelecek Yeni Telefonu Belli Oldu Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Huawei'nin yasağın ardından çıkacak Snapdragon işlemcili ilk telefonu belli oldu.

Ortaya çıkan bilgilere göre Huawei’nin yasağın ardından üreteceği Snapdragon işlemcili ilk telefon Enjoy 20e modeli olacak. Bu modelin Snapdragon 460 işlemciden gücünü alacağı söylenirken, 5.000 mAh bataryasının ve 10W hızlı şarj desteğinin olacağı söyleniyor. Ayrıca cihazın 5G bağlantı desteği değil, 4G bağlantı desteği sunacağını belirtmemiz gerekiyor.

4 GB ve 6 GB RAM seçenekleriyle, 128 GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkacağı söylenen yeni akıllı telefon modeli Huawei Enjoy 20e, 4 GB RAM seçeneğiyle 1.199 yuan fiyat etiketine, 6 GB RAM seçeneğiyle 1.399 yuan fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel