Huawei Watch GT2, Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçebilecek

 Huawei Watch GT2, Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçebilecek

Çin merkezli dev teknoloji şirketi Huawei‘nin akıllı saat modeli Watch GT2, kandaki oksijen seviyesini ölçebilen SpO2 güncellemesini aldı.


İlginizi Çekebilir: Apple Watch, Gelecekte Sizi Boğulmaktan Kurtarabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleirnden biri olan Çin merkezli Huawei, geçtiğimiz zamanlarda piyasaya sürdüğü akıllı saati Huawei Watch GT2 için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan SpO2 güncellemesi, saatin kandaki oksijeni ölçmesini sağlayacak.

1.0.6.26 sürümü ile kandaki oksijen seviyesini ölçme yeteneğine kavuşan Huawei Watch GT2 serisi akıllı saatler, güncellemeyi Huawei Health uygulaması üzerinden alabilecek. Ayrıca veriler yine bu uygulama üzerinden sağlanacak. Sağlık açısından pek çok özelliği bulunan Watch GT2, kalp atışlarınızı, uykunuzu ve stresinizi izleyebiliyor. Ayrıca pek çok daha özelliği bulunuyor. Yeni gelen güncelleme ile bu akıllı saatler kandaki oksijen seviyesini de ölçebiliyor.

İlgili İçerik  Realme Watch Fiyatı ve Özellikleri

SpO2 güncellemesine, yani kandaki oksijen seviyesini ölçme özelliğine kısaca bakacak olursak; bu güncelleme kişinin kanındaki oksijen seviyesini tahmini olarak ortaya koyuyor. Normal şartlarda sağlıklı bir seviyenin 85-100 arası olamsı gerekiyor. Uygulama, kişide daha farklı bir tahmin yapılırsa kişiyi uyarıyor.

Ayrıca Huawei Watch GT2 Özelliklerine detaylı olarak hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Huawei Watch GT2 Özellikleri


Huawei Watch GT2, Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçebilecek

Bluetooth özelliği sayesinde telefonunuzu akıllı saatinize bağlayabilir ve çağrıları yanıtlayabilirsiniz. Cihaz içerisinde müzik dinleyebilir, bağladığınız telefondaki mesajlarınızı sesli bildirimler ile alabilirsiniz. Uyku, stres ve kalp atışı dinleme gibi sağlık özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu akıllı kol saati tüm aktivitelerinizi ve spor antrenmanlarınızı izleyerek değerlendirmelerde bulunur.

Bir önceki yazımız olan iPhone SE 2020 AnTuTu Puanı Paylaşıldı başlıklı makalemizde AnTuTu, Apple ve Iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın