Huawei, Virüs Döneminde Samsung’u Geride Bıraktı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin, salgın döneminde yaptığı satış oranlarıyla Samsung'u geride bıraktığı ve dünyanın en büyük telefon üreticisi olduğu açıklandı.
 Huawei, Virüs Döneminde Samsung’u Geride Bıraktı

Çin merkezli teknoloji devi şirketlerden biri olan ve telefonları dünya genelinde oldukça çok satan Huawei, corona virüsü sürecinde diğer telefon üretici dev şirketlere göre iyi bir başarı yakaladı. Huawei virüs sürecinde, uzun bir süredir telefon piyasasının zirvesinde olan Samsung’u tahtından ederek 1. sıraya geçti ve dünyanın en büyük telefon üreticisi olmayı başardı.

Bildiğiniz gibi 2019 yılının son aylarında ortaya çıkan ve tüm dünyada tehlike saçan covid-19 salgını, ekonomik açıdan insanları oldukça kötü etkilemişti. Salgın süresince temel ihtiyaçlara odaklanan insanlar, elektroniğe ve eğlence sektörüne bütçe ayırmakta zorluk çekti. Bu sebeple teknoloji şirketlerinin ve telefon üreticilerinin satışları oldukça düştü.

Dünyanın en büyük telefon üretici şirketi olan Samsung, bu dönemde olduça büyük bir gerileme yaşayarak tahtından oldu. Samsung’u tahtından eden Huawei’nin bu başarısında en büyük etken ise salgın oldu. Corona virüsü salgınında dünya genelinde telefon satışları azalırken, Huawei’nin merkez ülkesi olan Çin, salgını hızlı bir şekilde bastırmayı başardı.

Çin’de virüs salgınının hızlı bir şekilde bastırılması ve sonucunda hayatın normale dönmesi, Huawi’nin Çin’deki satışlarının etkilenmemesine sebep oldu. Satışlarının büyük bir bölümünü kendi ülkesi Çin’de gerçekleştiren Huawei, bu sayede aynı dönemde Samsung’u tahtından etmeyi başararak dünyanın en büyük telefon üretici şirketi oldu.

İlgili İçerik  Instagram Beğeni Sayıları Artık Görünmeyecek!
Huawei, Virüs Döneminde Samsung'u Geride Bıraktı

Teknoloji markaları arasında zirvede olan ve tüm dünyada ürünleri oldukça çok satan Huawei, bildiğiniz üzere ABD’nin ambargo uygulamaları sebebiyle pek çok zorlukla karşılaştı. Google servislerinden yararlanamayan Huawei, dünya genelinde büyümesini sürdürürken büyük bir duraksama yaşadı. Fakat ambargoların ardından Google’a alternatif olabilecek uygulamalar geliştiren Huawei, büyümesini sürdürmeyi başardı.

Huawei virüs sürecinde Huawei’yi geride bıraksa da, şuan Samsung tekrar zirveye geçmeyi başardı. İlerleyen zamanlarda virüsün tamamen sonlanmasıyla birlikte piyasadaki gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Güncel gelişmeler ve teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın