Connect with us


Dünya'dan Haberler

Huawei, İşlemci Satışında Qualcomm’u Geride Bıraktı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, alt markası olan HiSilicon ile işlemci satışlarında dünya devi Qualcomm’u geride bıraktı. Huawei, ilk kez işlemci satışlarında Qualcomm’u geçti.

Zaman:

Tarih:

Huawei, İşlemci Satışında Qualcomm'u Geride Bıraktı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, alt markası olan HiSilicon ile işlemci satışlarında dünya devi Qualcomm‘u geride bıraktı. Huawei, ilk kez işlemci satışlarında Qualcomm‘u geçti.


İlginizi Çekebilir: Huawei Watch GT2, Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçecek

Çin merkezli dünya devi teknoloji şirketi Huawei’nin alt markası olan HiSilicon, ABD merkezli işlemci şirketi Qualcomm’u Çin satışlarında geride bıraktı. Ülkede ilk defa en çok satan işlemci Huawei işlemcileri oldu. Son dönemlerde ABD tarafından bir çok yaptırımla karşılaşan Huawei şirketi, böylelikle ABD merkezli dev işlemci şirketi Qualcomm’u geride bırakmış oldu.

Huawei’nin işlemcilerinin daha uygun olması ve güncel durumda corona virüsü sebebiyle ekonominin oldukça kötü etkilenmesi HiSilicon işlemcilerinin satışını Çin’de zirveye taşıdı. Akıllı telefon işlemcisinde 2 dev üretici, son zamanlarda oldukça büyük bir rekabet içerisindeydi.

Özellikler ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlar sonrasında Huawei tamamen kendi sistemlerini kurma yolunda bir çok adım atmıştı. Bu adımlardan en büyüğü işletim sistemi yönünde atılırken, ABD merkezli firmalara bağımlı olmamak amacıyla telefon işlemcisi üretimini de arttırdı.

Çin merkezli araştırma şirketi CINNO’nun mobil işlemci piyasası hakkında paylaştığı son 3 aylık verilere göre HiSilicon, 2020 ilk çeyreğinde tam 22,1 milyon telefon işlemcisi satışı yaptı. HiSilicon, geçtiğimiz yılın aynı aylarına göre aynı sayıda işlemci satışı yapmış olsa da son dönemlerde Qualcomm’un satışlarının düşmesi ile birlikte Çin’de zirveye geçmiş durumda.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel