Huawei, Everest Zirvesine 5G Anteni Yerleştirdi

 Huawei, Everest Zirvesine 5G Anteni Yerleştirdi

Huawei ve China Mobile iş birliği ile dünyanın en yüksek dağı olan Everest’in tepesine 5G antenleri yerleştirdi. Antenler, dağın 5.300 ve 5.800 metre yükseğine yerleştirildi.


İlginizi Çekebilir: Samsung 600 Megapiksel Kamera Sensörü Geliştiriyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, yine Çin merkezli dev telekomünikasyon şirketi China Mobile ile anlaşarak dünyanın en yüksek dağı olan Everest’e 5G alıcıları kurdu. Alıcılar, daha yüksek seviyede bağlantı sağlanabilmesi için oldukça iyi bir performans gösterecek.

Huawei ve China Mobile arasında imzalanan anlaşma ile Everest’in bir çok bölgesine 5G anteni kurulması planlanırken, ilk 5 anten dağın 2 ayrı noktasına yerleştirildi. Antenlerin dağın bu kadar yüksekliğine yerleştirilmesi ise oldukça güç oldu. 8 ton ağırlığındaki malzemeler, 150’den fazla çalışan ile güçlükle taşındı.

Toplamda dağın 2 ayrı noktasında 5 adet 5G NSA ve SA antenleri yerleştirildiğini söyleyen yetkililer, dağın bazı bölgelerinde hızın 1 Gbps’e kadar çıkabileceğini belirtti.

Huawei, Everest Zirvesine 5G Anteni Yerleştirdi

Dünyanın en yüksek dağı olan Everest’in 5.300 ve 5.800 rakımlı bölgelerine 2 ayrı 5G alıcısı yerleştiren dev şirketler, 25 Nisan’da başlayacak olan projenin ikinci aşamasında dağın 6.500 metre yüksekliğine bir 5G anteni daha yerleştirmeyi planlıyor.

İlgili İçerik  Netlfix, 2020'de Yayınlanacak Türk Dizi ve Filmlerini Tanıttı

Dünyanın en yüksek dağı olan Everest’te böylelikle ilk 5G anteni Huawei ve China Mobile şirketleri tarafından kurulmuş oldu. Daha önce 2013 yılında Everest dağının tepesine 4G anteni kurulmuş ve bugüne kadar 4G bağlantı sağlanmıştı.

Konu ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için “kitle.net “web sitemizi takibe alabilir, @kitlegram isimli instagram hesabımızdan bizleri takip edebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın