Huawei Cihazlarında Harita Uygulaması “HERE WeGo” Olacak

 Huawei Cihazlarında Harita Uygulaması “HERE WeGo” Olacak

Huawei, Google servisleri kendisine verilmeyince tüm uygulamalara bir alternatif aramaya başladı. Google‘ın Haritalar uygulamasını da alamayan Huawei cihazları, bundan sonra Here WeGo isimli uygulama ile desteklenecek.


İlginizi Çekebilir: Huawei Everest’e 5G Antenleri Yerleştirdi

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD merkezli bir çok yasak yüzünden Google servislerini de kendi cihazlarına ekleyemiyor. Google Maps, Play Store, Gmail gibi uygulamalar bu cihazlar üzerinden desteklenmediği için Huawei, bunlara bir çok alternatif arayarak çözüm buluyor. Geçtiğimiz zamanlarda kendi işletim sistemi HarmonyOS’u tanıtan Huawei, bir çok Google uygulamasına alternatif getirmişti.

Şimdi ise Android cihazların ve dünyanın en çok kullanılan mobil vavigasyon uygulaması olan Google Maps’e bir alternatif bulundu. Daha önce TomTom isimli bir uygulama için anlaşma imzalayan Huawei, bu uygulama yerine bir başka bir uygulamayı tercih etti. Here WeGo isimli mobil uygulama ile anlaşan Huawei, tüm cihazlarını bu uygulama ile destekleyecek.

İlgili İçerik  Siber Saldırılar Nasıl İzlenir? | Canlı Siber Saldırı Haritaları

Google Maps’e karşı iyi bir alternatif olabilecek olan bu uygulama, içerisinde pek çok özelliği barındırıyor. Huawei’nin mağaza uygulaması olan AppGallery’de listelenen yeni navigasyon uygulaması Here WeGo, 1.300’den fazla şehir içi toplu taşıma hakkında bilgiler verebiliyor.

Huawei Cihazlarında Harita Uygulaması "HERE WeGo" Olacak

Huawei’nin anlaşma sağladığı Here WeGo isimli navigasyon uygulaması, Google Haritalardan sonra dünyada en çok indirilen 2. navigasyon uygulaması. Otobüs bileti ücretleri, taksi fiyatı hesaplayabilme gibi bir çok özelliği içerisinde barındıran uygulama, trafik durumuna göre sizlere alternatif bir rota da sunabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Zoom, 5.0 Güncellemesi ile Güvenlik ve Gizliliği Geliştirdi başlıklı makalemizde Zoom, Zoom 5.0 ve Zoom Uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın