Connect with us


Teknoloji Haberleri

Huawei Çalışanlarından Açıklama: “Honor Satılmayacak”

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei’nin çalışanları, Honor’un başka bir şirkete satılacağı iddialarını yalanladı.

Zaman:

Tarih:

Huawei Açıkladı: "Honor Satılmayacak"

Bir süredir ABD‘nin yaptırımlarıyla boğuşan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, aynı zamanda çatısı altında başka teknoloji şirketlerini de bulunduruyor. Son zamanlarda ünlü bir akıllı telefon üreticisi haline gelen Honor‘un da çatı şirketi olarak karşımıza çıkan Huawei, ortaya çıkan haberlere göre ABD’nin yaptırımlarından korunması için Honor’u başka bir şirkete satacaktı.

ITHome tarafından aktarılan haberde Huawei’nin Honor’u başka markaya satması ihtimalinin fazlasıyla yüksek olduğu geçtiğimiz günlerde belirtilmiş ve kısa sürede bu haber oldukça yaygınlaşmıştı. Ayrıca ITHome, yaptığı bu haberi ünlü analist Ming-Chi Kuo‘ya dayandırmıştı ve iddiaların oldukça güçlü olduğunu belirtmişti. Ming-Chi Kuo’nun ifadelerinin de yer aldığı haber, yeni gelişmelere göre doğru değil.

ABD tarafından baskı altında kalması ve Honor’un da bu baskıdan etkilenmemesi sebebiyle Honor’u satacağı söylenen Huawei, yeni ortaya çıkan haberlere göre bunu yapmayacak. ITHome, yaptığı bu haberi kısa sürede geri çekerken, Huawei çalışanları ise bu iddiayı yalanlar nitelikte açıklamalarda bulunmuştu. ABD’nin uyguladığı ambargolar dışında kalması için şirketi satacağı düşünülen Huawei, görünüşe göre Honor’u elden çıkarma derdinde değil.

Benzer içerik:  Huawei, İşlemci Satışında Qualcomm'u Geride Bıraktı
Huawei Çalışanlarından Açıklama: "Honor Satılmayacak" Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Huawei'nin çalışanları, Honor'un başka bir şirkete satılacağı iddialarını yalanladı.

Hem Huawei için, hem Honor için, hem de Çin elektronik endüstrisi için Honor’un satışının iyi bir seçenek olduğunu söyleyen ünlü analist Ming-Chi Kuo, bu sefer görüşlerinde yanılmış gibi görünüyor. Diğer bir yandan şuanda Honor’un başka bir şirkete satılmayacağı yönündeki açıklamalar güçlense de, ABD’nin baskılarıyla ilerleyen dönemlerde bu durum değişebilir. Tüm gelişmeleri hep birlikte göreceğiz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir