Huawei, Çalışanı Olmayan ve 7/24 Açık Mağaza Açtı

 Huawei, Çalışanı Olmayan ve 7/24 Açık Mağaza Açtı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, Çin’in 10 milyondan fazla nüfusa sahip şehri Wuhan‘da çalışansız mağaza açtı. Müşterilerinin ilgisine odaklanan Huawei, açtığı mağaza ile oldukça büyük bir ilgi çekmeyi başardı. Huawei’nin Wuhan’da açtığı bu mağaza 7/24 açık kalacak ve hiç personel bulunmayacak.

[ilgiliMakale icerik_id=”1344″]

İlk defa Amazon tarafından 2017 yılında hayata geçirilen çalışansız mağaza projesi Amazon Go, müşterilerin hızlı ve kolay bir alışveriş yapmasını sağlıyordu. Müşteriler istediği ürünü alıyor ve direkt mağazadan ayrılıyordu. Daha sonrasında bu teknolojik mağaza müşterinin mobil uygulama üzerindeki bilgisinden ücret çekimi yapıyordu. Dünya üzerindeki 18 mağazası ile müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran Amazon Go, öyle ki diğer teknoloji şirketlerinin de dikkatini çekmeyi başarmış.

Huawei Çalışansız Mağaza Nasıl İşletiliyor

Huawei Çalışansız Mağaza Nasıl İşletiliyor
Huawei Çalışansız Mağaza Nasıl İşletiliyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon’dan sonra, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Huawei de çalışansız robot mağaza işine girişti. Daire şeklindeki bu mağazada hiçbir personel bulunmuyor. Tek yapmanız gereken mağazada bulunan teknolojik ekranlardan istediğiniz ürünü kredi kartınızla satın almak. Sonrasında ise mağazadaki robot gerekli işlemleri yaparak sizlere ürünü teslim ediyor.

İlgili İçerik  Instagram, Dönüşüm Terapisi Reklamlarını Yasakladı

Mağazada hırsızlık girişimlerine karşı koyulmuş özel kurşun geçirmez camların içerisinde 1 adet robot bulunuyor. Siz bu camın dışarısındaki teknolojik ekranlardan istediğiniz ürünü satın alabiliyorsunuz. Sonrasında ise camın içerisindeki robot ürünü hazırlayarak sizlere teslim ediyor. Ayrıca mağazada teşhir ürünü bulunmuyor. Yani klasik mağazalardaki gibi telefonu satın almadan önce elinize alıp inceleyemiyorsunuz.

7/24 personelsiz şekilde işletilen bu robot mağazalar, eğer herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa dünyanın bir çok ülkesinde açılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın